Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

2726_or OLYMPUS DIGITAL CAMERA Eilat_sea_cost

Червоне море (араб. البحر الأحمر Bahr el-Ahmar, івр. ים סוף Yam Suf, фр. Mer Rouge) — внутрішнє море Індійського океану, розташоване між Аравійським півостровом і Африкою . На півночі море примикає до Суецького перешийку, який розділяє дві затоки: Суецьку і Акабську, або Ейлатску — через Суецький канал з’єднується з Середземним морем, а з Аравійським морем на півдні з’єднується Баб-ель-Мандебською протокою («Ворота сліз») з Аденській затоці . Червоне море — найсолоніше море з вхідних до складу Світового океану, також це море найтепліше на Землі.
 
Ейлат (івр. אילת) — місто на півдні Ізраїлю, на березі Акабскої затоки (в Ізраїлі називають Ейлатскою) Червоного моря.

Ейлат — стародавнє місто, що служило в стародавні часи сполучною ланкою між трьома морями, місцем, де концентрувалася торгівля Близького Сходу. За часів царя Соломона Ейлат знаходився на пагорбі Ель-Хулейфа, де в 1939-1940 роках проводилися археологічні розкопки стародавнього Ейлата, який носив тоді ім’я Ецион Гевер. Цей пагорб знаходиться на схід Ейлата, на території Йорданії, біля самого кордону з Ізраїлем.

Ейлатский затока є кінцевим, північним пунктом тропічних коралових рифів. Корали Червоного моря оздоблюють узбережжя досить широкою смугою. Крім того, температура води ніколи не опускається нижче 22 градусів. Сукупність цих факторів забезпечує утворення та існування коралів. У більшості тропічних морів коралові рифи розташовані набагато далі від берега і менш різноманітні, ніж коралові рифи Ейлатскої затоки. Прозора тепла вода і близькість коралових рифів до берега робить цей прекрасний, чарівний світ доступним спостереженню людини без спеціальної апаратури. У 1966 році Ейлатске узбережжя було оголошено природним заповідником, а сам Ейлат став курортним центром.

Сучасна історія Ейлата починається після утворення єврейської держави. Під час британського мандата на місці Ейлата знаходилась лише ділянка прикордонної поліції, будівля якої було побудована з глини. Називалося це місце Розум Рашрам.

Розвиток Ейлата пов’язано з будівництвом нового сучасного шосе, що зв’язало Ейлат з центральними і північними районами країни.

У 1953 році Ейлат отримав статус міста. Був збудований сучасний порт, спеціальна гавань, приймаюча великі нафтові танкери. Побудований аеропорт, розвивається місцева промисловість. Сьогодні населення Ейлата складає 25 тис. Чоловік. Ейлат виникає перед поглядом мандрівника несподівано і майже без попередження. Тільки що ви їхали по височини південного Негева і пустелі Арава серед скель, гір і піску в червоних, сірих, жовтих і білих тонах, а через хвилину — ви біля Червоного моря, на березі Ейлатскої затоки. Сюди припливла на своїх кораблях цариця Шеви, коли завдала свій історичний візит царя Соломона, а сьогодні це місце приваблює любителів спекотного сонця, ентузіастів підводного плавання і активного нічного життя.