Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

агіос агіос2

Агіос Ніколаос

У західній частині затоки Мірабелло, на невеличкому півострові знаходиться місто Агіос Ніколаос (Святий Миколай) — «столиця» області Лассіті. У центрі міста утворилося природне озеро Вулісмені, глибиною 67 метрів. За легендами, в цьому озері купалась богиня Афіна. У місті постійно проживають близько 10 тисяч жителів, але під час туристичного сезону місто перетворюється і не має собі рівних на Криті з притоку гостей. Незважаючи на потужний розвиток індустрії туризму, місто змогло зберегти свій первозданний вигляд. Історія міста досить цікава, а його околиці дуже мальовничі, що приваблює сюди численних туристів.

Особливо цікавий Археологічний музей міста Агіос Ніколаос. Тут представлені унікальні знахідки всіх історичних періодів з усіх розкопок, що проводяться на Східному Криті. Особливо важливими експонатами є людиноподібний культовий посудину, що зображає богиню мирт, а також колекція похоронних дарів неолітичного і додворцового періодів з кладовища Святого Фотія.

Недалеко, у передгір’ях Дікті, буквально розсипані красиві розписані церкви, включаючи одну з найкрасивіших на острові — церква Панагії Кери з її чудовими візантійськими фресками. Поруч знаходяться пустельні руїни доричного міста Лато, куди за кілька годин можна дійти з Агіос Ніколаос. Лато процвітав в III столітті до н. е. як торговий порт і був вільним незалежним містом із власною монетою.

З Агіос Ніколаос часто здійснюють незабутню екскурсію на острів Спиналонга. Вона починається з відвідин порту мальовничій рибальського села Елунда (в минулому; нині стала фешенебельним курортом). Потім на невеликому кораблі ви зробите морську прогулянку по затоці Мірабелло до маленького острова Спиналонга. У цього острівця особлива історія. Довгий час він захищав затоку від піратських нападів, від турків. Адже, фортеця острова, побудована венеціанцями в 1579 році, була однією з найпотужніших на Криті, мала 35 гармат різного калібру і століттями залишалася неприступною. Вас чекає прогулянка по венеціанської фортеці XVI століття. Збереглася архітектура, будинки, бастіони.