Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

Heraklion city OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Іракліон

Місто Іракліон — найбільше місто на о. Крит і п’ятий за величиною місто Греції з населенням 125 тис. Жителів. Раніше він називався Хандакас, Кандія і знову Іракліон, з 1972 р є столицею всього острова Крит (до цього столицею острова було місто Ханья) і його адміністративним, фінансовим і туристичним центром. Завдяки близькості найвідоміших пам’ятників мінойської культури і музейних колекцій, зібраним в самому Іракліоні і в довколишніх містах, місто стало самим відвідуваним туристичним місцем о. Крит і всієї Греції. Тут є готелі на будь-який смак, таверни, ресторани, клуби, дискотеки. Особливо привабливі довколишні села, куди приїжджає відпочивати багато молоді.

Перша згадка про Іракліоні пов’язано з записками історика Страбо, згадуваного це місце в якості порту міста Кноссос. Згодом, після згасання мінойської цивілізації, порт не припинив свого існування, і згадки про нього зустрічаються в історичних працях часів римського і венеціанського панування на острові. За часів візантійців порт називався Кастро, але великої ролі у розвитку острова не грав. Коли на Крит прийшли араби, місто вперше був обнесений кріпосними стінами і глибоким ровом, тому з цього часу він став називатися «Хандак». За часів арабської окупації місто Хандакас, та й сам острів стали центром піратства в східному Середземномор’ї, тут також був великий ринок рабів. 

У середні століття з XV по XVII століття місто переживає свій розквіт завдяки розвитку освіти, живописних шкіл і церковної культури. Цей час став «Золотою ерою» як для міста Хандакас, так і для всього острова. Сьогодні нові квартали Іракліона нагадують багато інших грецькі міста, але збереглася і невелика частина старого міста, оточена знаменитими венеціанськими стінами. Прямо біля входу в порт (венеціанська гавань) знаходиться фортеця з турецьким назвою Кулес. Вона була побудована венеціанцями з метою захисту гавані з моря, тому порт Іракліона був не тільки найважливішим комерційним центром, а й найбільшою морською базою венеціанських кораблів на острові. 

В даний час Ви можете побачити двоє з чотирьох воріт старовинної кріпосної стіни, що оточує старе місто: Ворота Пантократора (або Ворота Ханьи) в західній частині стіни і Ворота Ісуса на південній стороні, де також знаходиться бастіон Мартіненго, який є найвищою точкою фортеці.

Саме в Іракліоні знаходиться Історичний музей Кріту, де представлені історичні документи, починаючи з пост-візантійського періоду і аж до наших днів. Колекція включає знахідки візантійського та венеціанського періоду правління на Криті, скульптури, а також документи часів турецького панування на острові. Але, мабуть, найвизначнішою частиною цього музею є роботи критських іконописців Доменікос Теотокопулоса (відомого в Європі під псевдонімом Ель Греко), Михайла Дамаскіноса, Теофаніса і Георгіоса Клонтзаса. 

Недалеко від Історичного музею розташована візантійська церква. Агіос Тітос (Святого Тита), побудована в 961 р Раніше в ній зберігалися мощі святого. За часів арабського панування церква продовжувала залишатися християнським храмом, згодом венеціанці заснували тут романський єпископат. Турки переробили храм в мечеть Візира, і тільки в 1923 році церква знову стала православною, тепер вона називається Церква Криту.

Таун Холл (міський палац) знаходиться у відреставрованому будинку Венеціанського Зборів. Раніше в цьому місці збиралися венеціанці з аристократичних сімей, щоб прийняти важливі політичні рішення, а також пограти в азартні ігри та попиячити. Тут проголошувалися державні декрети і укази, проводилися важливі церемонії. Сьогодні цей будинок є самим розкішним з усіх збережених венеціанських будівель на острові.

Недалеко від Таун Холла знаходиться Собор Св. Марка (покровителя Венеції), який був побудований в 1239, але постраждав від численних землетрусів. Археологи вважають, що колони собору, зроблені із зеленого каменя, були взяті у греко-романського монумента в Кноссосі. Раніше герольди герцога-правителя Іракліона проголошували нові укази і декрети з паперті цього собору. У часи турецького панування на острові собор став мечеттю дефтердар, але згодом церква знову була відновлена, нині тут знаходиться лекторій Критської Історичною Школи та виставковий зал, де представлена ​​візантійська настінний живопис XIII-XIV ст.

Навпроти собору Св. Марка знаходиться площа Елефтеріоса Венізелоса (місцеві жителі називають її Ліонтаріа). Це місце зустрічей молоді, тому поруч знаходиться багато кафе, ресторанів і туристичних магазинів, тому тут завжди панує особлива атмосфера. У центрі площі розташований знаменитий фонтан Морозіні, побудований на честь Св. Марка в 1628 р Метою будівництва цього фонтану було постачання міста водою по акведук, який підводив в Іракліон воду гірських джерел з гори Юктас. Вода бігла з пащі чотирьох левів, тому саме лев був символом венеціанського держави. Фонтан прикрашений фігурами з грецької міфології — третинами, дельфінами та іншими морськими тваринами, нереїдами і морськими богами. У центрі раніше височіла статуя Посейдона, яка дала фонтану назву «фонтан гіганта».

Сучасний Археологічний музей о. Крит розташований на місці, де раніше стояв монастир Агіос Франціскос (Святого Франциска), який був найбагатшим і важливим римсько-католицьким монастирем на Криті. Сьогодні в музеї зібрані знахідки з усіх районів Криту, починаючи з часів неоліту і закінчуючи греко-романським періодом (323 р н.е.). Експозиція музею є однією з найбагатших в Греції, тому це місце потрібно обов’язково відвідати. Кілька залів музею повністю присвячені мінойської культурі, тут демонструються експонати, знайдені на розкопках палаців Кноссос, Фестоса, Малья, Закрос, Гортіна, Агья Тріада і Арханеса. Сьогодні Археологічний музей входить до числа кращих музеїв світу. Знаходиться він у центрі Іракліона недалеко від фонтану Морозіні.