Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

ЛУЦЬК — ПРИЄМНЕ ВІДКРИТТЯ   

   
Місто Луцьк древнє і вічно молоде. В ньому гармонійно поєднуються прадавній дух минулого і  європейська вишуканість і щира українська гостинність.   Відвідавши наше місто, Ви зможете відчути чарівну гармонію історичної минувшини з мальовничою волинською природою. 

До головних географічних переваг належить прикордонне положення міста — безпосередньо сусідами Волині є Польща та Білорусь.

DSCF0178

Назва міста Лучеська походить від слова «лук» ,тобто «коліно, вигин ріки». Інша легенда пов’язує назву «Лучеська» з ім’ям вождя східнослов’янського племені дулібів — Луки, який ніби то, й заснував стародавнє місто. Офіційною датою заснування міста вважається перша згадка про Луцьк в Іпатіївському літописі, датована 1085 роком.
Археологічні ж дослідження вказують на існування поселень на території міста ще до часів неоліту (ІІІ тис. до н.е.).

Окрасою старої частини міста є Замок Любарта, сина Великого князя Литовського Гедиміна. Його історія налічує близько шестисот років. Був побудований в період з 1340-1385 роках, в ньому розміщений музей дзвонів, підземелля, музей зброї.

Місто Луцьк – це місто-фортеця, місто мирного співіснування церков та монастирів різних віросповідань: бернардинський, домініканський, єзуїтський, сестер-бригідок, будівлі яких залишилися і до нині.  

Старе місто – це історико-архітектурний заповідник, де розміщені пам’ятки архітектури ХІІ-ХVII століття. І одна з них, Верхній Луцький замок, входить у десятку найдавніших фортифікаційних споруд Західної Європи. Саме там відбувся з’їзд європейських монархів.

DSCF0225

Поблизу католицького Костелу Святих апостолів Петра і Павла на Замковій площі примостився двоповерховий будиночок, що здобув славу саме завдяки своїм мешканцям – у 90-х роках ХІХ століття тут проживала родина Косачів, що подарувала Україні двох талановитих письменниць – Олену Пчілку та Лесю Українку.

На березі річки Стиру, що дугою омиває Старе місто, знаходиться одна з будівель найдавнішого католицького монастиря у Луцьку – монастиря домініканців. Нині тут розмістилася православна духовна семінарія. Північніше височіє над дахами приватних будинків неготична лютеранська кірха, вік якої трохи більше ста років.

По-сусідству — православна церква Святої Покрови. Ще у 1583 році дана споруда згадується як дуже стара. Саме тут донедавна знаходилась ікона Святої Богородиці – одна з найдревніших в Україні.

Сучасний історичний центр Луцька – це архітектурна забудова ХІХ –ХХ століть. Найдавніша частина ( вул. Кривий Вал) почала заселятися ще за часів князювання Свидригайла , тобто у ХV столітті. Головна пішохідна артерія міста – вулиця Лесі Українки – пам’ятка архітектури кінця ХІХ – початку ХХ століття. Деякі будинки за традицією того часу прикрашено мереживом балконних решіток та дашків над входами.

watermarked_-_DSCF7413

В цій частині міста на кожному кроці примостилися маленькі крамнички та затишні кав’ярні. Галерея мистецтв волинської обласної спілки художників знайомлять відвідувачів з художньою творчістю майстрів нашого краю. Любителі старовини можуть зазирнути до магазинів антикваріату. А у святкові дні ця вулиця перетворюється на суцільну виставку робіт майстрів народної творчості.

Вулиця Богдана Хмельницького милує перехожих казковими видами будиночків кінця минулого століття. Тут відкрито пам’ятник покровителю міста – Святому Миколаю.

В самому центрі міста, на Театральному майдані, — обласний музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка та пам’ятник Лесі Українці – традиційне місце зустрічі закоханих «під годинником» та проведення молодіжних концертів.

dscf1054

Проспект Волі – головна проїжджа магістраль міста. Поруч з пам’ятником Тарасу Шевченку формується новий майдан – Університетський. Водограй фонтанів поведе Вас в парк ім. Лесі Українки. Це чисті, зелені легені міста. Атракціони і літні кафе, дитяче містечко і зоопарк створюють відчуття комфорту та справжнього відпочинку.

У світ історії і культури запросять Волинський краєзнавчий музей та музей Волинської ікони.

Нагромадження різних архітектурних стилів, поєднання культур, націй та мов створили Луцьк таким, яким ми його бачимо сьогодні – чарівним, красивим і неповторним.

Унікальні природні ландшафти Волині, понад 220 озер і 130 річок, природні заповідники  і 203 пам’ятки архітектури національного значення формують різносторонні можливості для організації цікавого відпочинку і дозвілля на будь який смак.

Луцьк славиться репутацією надійного партнера, дбайливого господаря, доброзичливого сусіда. Лучани люблять своє місто і завжди раді гостям, яких зустрічають із щирою українською гостинністю.

Запрошуємо Вас до Луцька!