Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

mertvoe_more_clip_image001 mertvoe-more2 обработка-иор-ания-заботы-те-а-грязи-мертвого-моря-41052632

Мертве море (івр. ים המלח Ям ha-мелах — «Море солі»; араб. البحر الميت ‘Аль-Бахр Аль-Маййіт — «Мертве море»; також Асфальтове море, Содомське море) —  солоне озеро між Ізраїлем і Йорданією. Рівень води в Мертвому морі на 423 м (2010) нижче рівня моря і падає зі швидкістю приблизно 1 м в рік. Узбережжя озера є найнижчою ділянкою суші на Землі. Мертве море це один із самих солоних водойм на Землі, солоність досягає 33,7%.

Ложем двох улоговин, північної та південної, з яких складається море, є двокілометровий шар солі, що залишився після пересихання більше мільйона років тому найдавнішого моря Лашон. Менший, південний басейн з’єднаний з північним через перешийок, він дрібніший, середня глибина 6,5 метрів, глибина північного до 185 метрів. Найбільша ширина моря близько 15 кілометрів. Загальний об’єм рідини близько 110 кубічних кілометрів. Вік моря в тому вигляді, яким воно відоме тепер, становить більше 15 тисяч років. Відстань від Єрусалиму до Мертвого моря 19 км, від Тель-Авіва 84 км і від Ейлата 360 км.

Клімат тут виразно пустельний. Практично цілий рік сонячні дні, за статистикою 330 днів у році. Опадів випадає близько 50 мм на рік. Середня температура повітря влітку близько +40, взимку — близько +20. Температура води в морі від +40 градусів влітку, до +17 взимку.

Мінеральна вода Мертвого моря — прозора, важка, в’язка і масляниста. В результаті прийому морських ванн, завдяки різним ефектам дифузії відбувається насичення міжклітинної рідини і плазми крові мінеральними речовинами, поліпшується електролітний баланс в організмі. Завдяки цьому, організм розслабляється, розгладжується шкіра, стимулюється кровообіг і пом’якшуються метаболічні розлади. Купання в мінеральній воді доставляє щире задоволення. Виштовхуюча сила в ній настільки велика, що тут навіть не вміє плавати людина не тоне.

Уздовж узбережжя Мертвого моря безліч виходів сірчистих термомінеральних джерел. Прийняття гарячих сірчаних ванн зміцнює кровоносну систему і покращує баланс окисно-відновних реакцій в організмі людини, сприяє додаткової насиченості тканин киснем.

Повітря Мертвого моря. Основне надходження повітряних мас в регіон Мертвого моря відбувається з боку Індійського океану вздовж паралельних гірських хребтів через безлюдні простори розпечених пісків Аравійської і Іудейської пустель, тому вони несуть повітря дуже сухе, вільне від виробничих забруднень та природних алергенів. Природні випаровування з поверхні моря насичують його іонами мінералів.

Природньо підвищений вміст кисню, як результат підвищеного атмосферного тиску, крім того, що володіє підвищеною здатністю проникнення через шкірні і легеневі мембрани в організм за рахунок впливу комплексу інших факторів, робить атмосферу абсолютно унікальною з точки зору сприятливого впливу як на здорового, так і на страждаючого легеневими порушеннями людини. Як кажуть лікарі курортологи, тут людина перебуває в умовах цілодобової лікувальної інгаляції. Високий вміст іонів брому надає заспокійливу вплив на нервову систему.

Сонце на Мертвому морі. Іонізований мінеральний пар, більш щільний і високий газовий шар атмосфери в регіоні Мертвого моря утворюють природний оптичний фільтр, вибірково поглинає жорстку компоненту сонячного ультрафіолетового випромінювання. Тому тут існують унікальні можливості для прийняття лікувальних і оздоровчих сонячних ванн. Людина практично застрахований від можливості отримання сонячних опіків. Тут доктор часто рекомендує засмагати під відкритим небом по 6 — 8 годин на день.

Грязі Мертвого моря. Встановлено, що лікувальні грязі Мертвого моря володіють найвищим ефектом терапевтичного впливу в світі. Аналога їм на Землі немає. В основному, грязі є продуктом життєдіяльності єдиного і унікального представника живого світу, існуючого в концентрованому сольовому розчині, археобактерій, що має своє походження від часів зародження життя на планеті. Біологічно активні речовини, що породжуються бактеріями, надають грязям асептичні властивості, забезпечують сприятливий вплив на процеси внутрішньоклітинного обміну, що сприяє омолодженню і продовженню активного життя клітин, природною гармонії їх розвитку.

Грязьові процедури — аплікації, обгортання, надають косметичне та терапевтичний вплив, очищають і стимулюють шкіру, розслабляючи діють на тонус м’язів, і стабілізують психіку, позитивно впливають на гемодинаміку і стан судин, полегшують больові прояви.