Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

ТОП-7. Найцікавіші міста Історичної Волині:

 

1.Луцьк

Луцьк Тур Луцьк Екскурсія Луцьк Подорож

Велику кількість туристів в Луцьк приваблює Замок Любарта. Проте крім нього в місті є достатньо цікавих об`єктів щоб провестти тут насичений вікенд. Це величний костел Петра і Павла 1639, Будинок скульптора Голованя, Лютеранська кірха, Покровська церква 16ст., Хоральна синагога, Будинок Фальчевських 16 ст.

Велику цінність мають споруди колишніх монастирів: Будівлі Хрестовоздвиженського братства 16-18 ст., Споруди Домініканського, Бернардинського, Тринітарського, Шарітського і Бригітського монастирів. Та десятки давніх житлових та прибуткових будинків.

А про підземні  ходи Луцька ходять десятки легенд. В місті діють музей Волинської ікони, музей дзвонів, Музей технічного прогресу, котрі безперечно варті уваги туристів. Тур по Волині, безперечно буде неповноцінним без відвідування Луцька.

 

2.Володимир-Волинський

Володимир2 Володимир1 Володимир

Давня столиця Волинського Князівства, одне з найдавніших міст України, що вперше згадується у літописах 987р. Найцікавішою з архітектурних пам’яток Володимира є Успенський собор, побудований у 1156 р. за часів князювання Мстислава Ізяславовича. Унікальною пам’яткою архітектури кінця ХІІІ – початку ХІV ст. є Василівська церква-ротонда, яка не має аналогів у світовій архітектурі.

До програми екскурсії також включені два католицькі костели ХVІІІ століття, та міські будинки-склепи початку минулого століття. Володимир-Волинський прекрасно поєднується, в турах по Волині, з Зимненським монастирем котрий в декількох кілометрах від міста.

 

3.Кременець

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Кременець1 Кременець2

Місто знаходиться в оточенні Кременецьких гір, котрі мають висоту близько 400 метрів.  В минулому Кременець  був потужним освітнім та науковим центром Волині. А нині це — райцентр на Тернопільщині. Проте звивисті його вулиці  зберегли давні храми, волинські садиби та козацькі могили.

Найвідоміші об’єкти міста: Кременецький замок і гора Бона, Богоявленський монастир, Житловий будинок «Близнюки»,  Кременецький колегіум, Костел св.Станіслава. Велика кількість туристів відвідує Кременець по дорозі в Почаївську лавру.

 

4.Дубно

Дубно2 Дубно1 Дубно

Дубно відоме з 1100 року. Проте найбільшого розквіту набуло в XVIII ст. завдяки знаменитим Дубенським контрактам, перенесеним сюди зі Львова 1774 року. Ці ярмарки починалися 7 січня і тривали цілий місяць.

В місті багато Давніх храмів: Костел бернардинів (нині Миколаївська церква УПЦ КП) 1629. Собор Різдва Пресвятої Богородиці 1665, Спасо-Преображенська церква 1643, Вознесенська церква 1850, Іллінський собор 1908, Деревянні Георгіївська церква 1700 року, та Вознесіння Господнього збудована 2010 року в цікавих формах, а ще фарний костел закинута синагога та велика кількість старої житлової забудови.

Екскурсія Дубном є чудовою складовою турів по Волині особливо коли поєднується  з відвідуванням Тараканівського форту котрий знаходиться поряд.

 

5.Остріг

 Остріг Остріг1 Остріг2

Остріг знаний своєю академією та замком, має також багато інших цікавинок. Серед яких: Костел Успіння Пресвятої Діви Марії. Перебудований 1442 року з православної церкви під костел ордену отців Домініканів. З 1887 року костел набув готичних рис, а з 1897 року класицистичних.

В Острозі  діють цікаві музеї: книги та друкарства, де крім стародруків зберігається ряд рукописних книг; нумізматики, до збірки якого належать монети, грошові сурогати, нагороди, бони, цінні папери, шати до ікон; краєзнавчий, котрий знаходиться в головній вежі Острозького замку.

Місто Остріг є своєрідною перлиною південної Волині і в комплексі з Межиріцьким монастирем має достатньо об`єктів щоб провести тут цілий день під час туру по Волині.

 

6.Корець

Корець Stitched Panorama Корець2

На 7,5 тисяч населення, місто має 10 храмів. Відомим є Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир. Він був заснований 1620 року як францисканський кляштор. Тоді спорудили барокові костел та корпус келій. Після політичних збурень 1830 року костел скасовують і переосвячують як Троїцьку церкву.  Не менш цікава пам`ятка — Костьол Святого Антонія збудуваний у 1706 році на місці старішого (зведеного у 1533 р.). У 1915-1916 рр. храм перебудували, повернувши йому яскраві барокові форми.

А от з колишнього замкового комплексу 14 століття залишилися лише руїни. Надбрамна вежа перебуває у занедбаному стані, неї примикають залишки двоповерхових будівель. Через замковий рів до фортеці веде віадук, який в 2005 році було відремонтовано. Корцю варто обов`язково виділити декілька годин при плануванні туру по Волині.

  

7.Рівне

Рівне1 Рівне2 Рівне

Туристи відвідують Рівне, як правило, по дорозі до інших Волинських пам`яток. Цент Рівного прикрашає Воскресенський кафедральний собор, закладений 30 серпня 1890 року особисто імператором Олександром III.  Щоб звести таку масивну споруду, в болотистий грунт забили 1200 дубових паль.

Ще одна з найцікавіших  споруд  Рівного — Будинок органної музики, колишній костел св. Антонія. А найдавнішим храмом Рівного є  Дерев`янна Успенська Церква з Дзвінницею збудована в народних формах в 1756 році.