Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

ТОП-7. Найцікавіші музейні комплекси Історичної Волині

1.Козацькі могили

 Берестечко Берестечко1 Берестечко2

«Козацькі могили» — місце, де сама земля промовляє до нас голосами предків. Саме тут, у 1651 р. під проводом Богдана Хмельницького відбулася одна із значних битв між польсько-шляхетськими та козацько-селянськими військами, яка увійшла в історію України під назвою «Битва під Берестечком».

На території заповідника знаходиться музейний корпус у експозиції якого зібрані унікальні речі, що розповідають про побут, озброєння й оснащення армії Богдана Хмельницького. Тут збудовано церкву-мавзолей святого Георгія (1914 р.), у підземеллях якої зберігаються численні останки козаків, що поклали голови на полі бою, та дерев’яну церкву Святого Михайла (1650 р.) перевезену з сусіднього села Острів. 

 

2.Острозька академія 

 Остріг2 Остріг Остріг1

Остріг відомий на всю країну своєю академією — першим вищим навчальним закладом у Східній Європі. Заснуваним  у 1576 році Василем-Костянтином  Острозький. В Острозькому культурному осередку поряд з академією виникло найпотужніше тогочасне видавництво — кирилична друкарня Івана Федорова.

В 1581 році була видана Острожська Біблія — перше повне друковане видання всіх книг Св. Письма церковнослов’янською мовою. Про це все розповідають в екскурсії, котру проводять співробітники академії. Під час екскурсії туристи оглядають студентську церкву, підземелля, мистецьку галерею та музей академії.

 

3.Культурно — археологічний центр Пересопниця

 Пересопниця Пересопниця1 Пересопниця2

Княжа столиця Х-ХІІІ ст.. Пересопниця була удільним князівством Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Перша літописна згадка – 1149 рік. 1557-1561 р. було створено — ПЕРЕСОПНИЦЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ, перший повний переклад із староболгарської мови на давньоукраїнську Святого Письма.

До культурно — археологічного центру входять Археологічний музей, Музей української Першокниги Пересопницького Євангеліє, Музей-скансен “Княже місто”. Пересопниця знаходиться між Луцьком і Рівним і чудово вписується в програму турів по Волині.

 

4.Колодяжне. Музей Лесі Українки

Колодяжне1 Колодяжне Колодяжне2 

В цьому селі провела велику частину свого життя найвизначніша українська поетеса Леся Українка. Шанувальників її творчості гостинно запрошує до себе Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки.

В маєтку косачів розташований Лесин Білий будиночок, батьківський Сірий будиночок та власне сам музей, котрий містить безліч експонатів пов’язаних з життям та творчістю видатної Українки. Колодяжне розташоване поряд з містом Ковель і зручно вписується в програми турів по Волині.

 

5.Музей Волинської ікони

 Ікони2 Ікони1 Ікони

Музей Волинської ікони, котрий варто відвідати при перебуванні в Луцьку, репрезентує самобутню регіональну волинську школу іконопису XVI — XVIIIст. Експозиція музею розміщена у  восьми залах. Більше 100 пам’яток іконопису  представляють різноманітність стилів і творчих манер професійних і народних майстрів, діяльність іконописних осередків  Волині, характеризують розвиток волинського малярства  XVI — XVIII ст.

У музеї експонуються твори   видатного українського іконописця Йова Кондзелевича (1667 — після 1740р.р.). В залах музею можна побачити оригінальні зразки декоративної різьби і скульптура. 

 

6.Майстерня історичного ткацтва «Легенди Волині»

 Радивилів Радивилів1 Радивилів2  

Серпанок – унікальне прозоре полотно. В місті Радивилів діє майстерня де тчуть «Волинський серпанок», техніка виготовлення якого була втрачена вже більше ніж 100 років тому, а сучасними майстрами відроджувалась близько чотирьох років. Для бажаючих організовуються мійстер-класи.

При Майстерні  діє Музей ткацтва, де експонуються унікальні старовинні верстати та інше ткацьке начиння, реконструйовані костюми 16-17 і пізніших століть, відтворені копії автентичних нагрудних жіночих прикрас Волині (всі в одному екземплярі) від часів Київської Русі до сьогодення, створена довершена колекція серпанкових костюмів. 

 

7.Рівне музей бурштину

Бурштин1 Бурштин Бурштин2 

Серед експонатів музею шматочки бурштину віком до 40 мільйонів років, які були знайдені в Рівненській області. Крім самих каменів, ви можете побачити прикраси, виготовлені з його використанням.

Серед колекції — диск-амулет віком 2 тисячі 500 років, який є найдавнішою бурштиновою прикрасою в Україні. Тут же знаходиться камінь дикого бурштину вагою 2 кг, але найціннішими експонатами вважають ті камені, в яких можна побачити застиглих комах. Для відвідування музею варто затриматись в Рівному на годинку під час туру по Волині.