ІЗРАЇЛЬ

ІЗРАЇЛЬ


Израиль, повна офіційна назва — Держава Ізраїль (івр. מדינת ישראל, араб. دولة اسرائيل) — держава на південному заході Азії, біля східного узбережжя Середземного моря.

Було проголошено 14 травня 1948 (5 ияра 5708) на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН (ГА ООН) № 181, прийнятої 29 листопада 1947 (див. «План ООН по розділу Палестини»).

Відповідно до Декларації Незалежності, Ізраїль є єврейською державою. У той же час Ізраїль є багатонаціональною та демократичною державою, де, поряд з євреями, рівні права мають і всі інші етнічні групи, незалежно від віросповідання: араби-мусульмани, араби-християни, друзи, бедуїни, самаритяни, черкеси та ін. В зокрема, друзькі і бедуїнські депутати, арабські партії та депутати представлені в кнесеті.

Державний устрій

Держава Ізраїль — парламентська республіка. Створення держави було проголошено 14 травня 1948 відповідно до плану розділу Палестини, прийнятим Організацією Об’єднаних Націй.

Глава держави — президент, якого обирає Кнесет на сім років таємним голосуванням. Першим президентом Ізраїлю став голова Всесвітньої сіоністської організації професор Хаїм Вейцман. Згідно з чинним законодавством президент практично не володіє реальними владними повноваженнями, він служить одним із символів держави і виконує представницькі функції. Єдині повноваження президента — затверджувати новий склад уряду після виборів (якщо президент його не затверджує, то посади в уряді перерозподіляються) і амністувати ув’язнених (кожен громадянин Ізраїлю, який потрапив у в’язницю, може один раз в житті попросити президентську амністію).

Вищий орган законодавчої влади — Кнесет — однопалатний парламент, який складається з 120 депутатів. Члени кнесету обираються прямим голосуванням за партійними списками. Перший склад кнесету почав свою роботу після загальних виборів у січні 1949 года.

Географія

Ізраїль знаходиться на південному заході Азії, на східному узбережжі Середземного моря (берегова лінія — 230 км). На півночі межує з Ліваном, на північному сході — з Сирією, на сході — з Йорданією, на південному заході — з Єгиптом. На півдні знаходиться Червоне море (берегова лінія — 12 км).

Протяжність країни з півночі на південь — 470 км, зі сходу на захід у найширшому місці — 135 км. Загальна протяжність кордонів Ізраїлю — 1125 км.

Площа Ізраїлю всередині кордонів і ліній припинення вогню, включаючи територію палестинської автономії, — 27,8 тис. км, з яких 6,22 тис. км² припадають на Юдею, Самарію і сектор Газа, відвойовані Ізраїлем в ході війни 1967.

Незважаючи на свою невелику територію, Ізраїль відрізняється значним географічною різноманітністю: від пустелі Негев на півдні до гірських ланцюгів Галілеї, Кармель і Голанських висот на півночі. На сході центрального плато розташовується Йорданська долина, яка сформувала відносно невелику за розмірами (6500 км²) «Велику Долину». На південь від Мертвого моря простягається пустеля Арава, що закінчується Ейлатского затокою на Червоному морі. Для Ізраїлю та Синайського півострова унікальні кратери («Махтеш») або «ерозійні амфітеатри». Кратер Рамон в Негеві є найбільшим кратером цього роду в світі, розміром 40 кілометрів у довжину і до 10 кілометрів завширшки.

Плато Негев займає приблизно половину території Ізраїлю і тягнеться від Іудейської пустелі (між Єрусалимом і Мертвим морем) на півночі до затоки Акаба (інакше званого Ейлатского затокою) на півдні. Для цього пустельного району, складеного вапняками, характерні різні форми аридной денудації.

Релігія

Це країна, де релігія відокремилася від держави і де з тих пір панує тільки релігія …
Різноманітність релігій Ізраїлю вражає своїм багатством; в країні є безліч культурних інститутів і розважальних центрів. В Ізраїлі — країні з багатим історичним минулим, чимало стародавніх історичних пам’яток і релігійних святинь. Тільки в одній столиці, в Єрусалимі, відведено особливе місце в серцях представників трьох великих релігій: іудаїзму, християнства та ісламу, таких як знаменита Стіна Плачу, мечеть Аль-Акса, Храмова гора, і Храм Гробу Господнього. Крім цього, весь Ізраїль просякнутий древньою історією і таїть в собі безліч історій, які відкриє для себе будь-який бажаючий.

Клімат

Літо довге (з квітня по жовтень) жарке, сухе, Июль — вересень найспекотніший час. Середні температури липня — от +24 до +32 ° C, січня від +6 до +20 ° C.

Висока температура повітря через різницю у вологості в різних районах країни може сприйматися по-різному.Взимку в гірських районах і в пустелях температура повітря може опускатися нижче 0 градусів.

Температура води Мертвого моря коливається в межах від +20 ° C взимку до +32 ° C влітку. Температура Середземного моря від +17 до +31 ° C. Температура води Червоного моря від +23 до +26 ° C.

Мова

Це країна, в якій пишуть на івриті, читають англійською, говорять по-російськи, лаються по-арабськи.

Державними мовами в Ізраїлі є іврит та арабська. Більшість ізраїльтян володіє англійською і, як правило, вуличні знаки і написи продубльовані англійською мовою. В Ізраїлі широко поширені також французька, испанский, німецька, ідиш, російська та польська мови.

Валюта

Валютою держави Ізраїль і основною грошовою одиницею є новий ізраїльський шекель (New Israeli Sheqel — NIS) або просто «шекель», у множині — шекелі (шекалім). Кожен шекель дорівнює 100 агорот (в однині — агора).

Дозволено ввозити з собою в Ізраїль необмежену суму готівкою, як у місцевій, так і в іноземній валюті, дорожні чеки, кредитні картки або облігації державної позики.

За кожну покупку або послугу можна заплатити тією валютою, яка вільно конвертується на місцевому ринку. Разом з тим власники магазинів і постачальники товарів не зобов’язані приймати платежі в іноземній валюті та мають право дати здачу в шекелях навіть у тому випадку, якщо оплата була проведена іноземною валютою.

Визы

З 9.02.2011 набув чинності договір про безвізовий режим (тип віз В2) між Ізраїлем і Україною.

Без візи можна провести в Ізраїлі не більше 90 днів протягом півріччя.

По прильоту в країну в закордонний паспорт ставиться штамп про прибуття. Додаткові гроші за штамп не стягуються.
Людям, які збираються після Ізраїлю відвідувати арабські країни (Крім Єгипту і Йорданії), штамп про прибуття ставити небажано. Для того щоб не ставити штамп, потрібно завчасно повідомити про це прикордонника, заповнити форму 17L і попросити проставити штамп в неї. Бланк зі штампом залишається у Вас в якості підтвердження перебування в країні.

Починаючи з 9.02.2011 кожен громадянин України, який поїде до Ізраїлю з гостьовою, туристичною метою, на лікування або по бізнесу (тип віз В2) не повинен звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні за отриманням в’їзної візи в Ізраїль.

Безвізовий режим не є гарантією в’їзду в Ізраїль, так як остаточне рішення про це приймають прикордонні служби Ізраїлю.

Кожен громадянин України для того, щоб в’їхати до Держави Ізраїль повинен буде підтвердити мету свого візиту в країну.

Рекомендований список документів:

Для туристів:
Авіаквиток з датами в’їзду та виїзду, Медична страховка на надання послуг за кордоном Підтвердження про бронювання готелю: ваучер з турфірми, факс або роздруківка електронного листа з готелю (якщо ви бронювали номер самі).

Для тих, хто вирушає в гості:
Ті ж документи, але замість броні готелю запрошення (оригинал, факс або e-mail) і ксерокопію (можна надіслану факсом) посвідчення особи громадянина Ізраїлю (теудат зеут), який вас запрошує.

Для тих, хто їде лікуватися:
На додаток до документів для туристів — лист з ізраїльського медичного закладу. Воно потрібне, якщо на лікування вам буде потрібно менше 90 дней. Якщо більше — треба звернутися в посольство, щоб дізнатися, що робити в цьому випадку.

У бесіді з прикордонниками також можуть виявитися корисними документи, що підтверджують платоспроможність. Наприклад, кредитна карта, виписка з банківського рахунку, довідка з місця роботи із зазначенням зарплати, дорожні чеки або готівка.

Для тих, хто їде у відрядження:
Якщо ви не збираєтеся в Ізраїлі працювати, а відправляєтеся, например, на переговори з партнерами по бізнесу, ваша поїздка вважається бізнес-туризмом. Віза не потрібна! У короткострокових відрядженнях радимо мати при собі бронь готелю і запрошення від ваших ізраїльських колег або ділових партнерів.

 

Звертаємо Вашу увагу!

Громадяни України, яким коли-небудь було відмовлено у в’їзді в державу Ізраїль в Посольстві Ізраїлю в Україні і / або на кордоні Ізраїлю для того, щоб в’їхати в країну, повинні будуть особисто подати прохання в Посольство Ізраїлю в Україні.

Громадяни України, які були депортовані з Держави Ізраїль, не зможуть в’їхати в країну протягом 10 лет.

Громадяни України, які раніше відвідували Ізраїль і порушили візовий режим (залишалися в Ізраїлі після закінчення дії візи) не зможуть в’їхати до Ізраїлю після скасування візового режиму. Такі громадяни повинні особисто подати прохання на в’їзд до Держави Ізраїль в Посольство Ізраїлю в Україні.

Громадяни України, які раніше законно працювали в Державі Ізраїль і вчасно виїхали після закінчення візи (тип візи В1) не зможуть в’їхати в країну протягом року після дати виїзду з Ізраїлю

Незважаючи на договір про безвізовий режим між двома країнами, всі громадяни України, метою візиту / в’їзду в Ізраїль є робота (тип візи В1), обучение (тип візи А2) та інші типи віз, крім типу візи В2, повинні звертатися до Посольства Ізраїлю в Україна для отримання даних віз.

Візи потрібні:

Студентам, які їдуть навчатися в ізраїльські вузи;
Представникам релігійних конфесій, які направляються на службу за запрошеннями релігійних установ, розташованих на Святій землі;
Для поїздок з метою роботи або комерційної діяльності;
Волонтерам, що збираються безкоштовно трудитися в монастирях і кібуцах.
Дітям, які мають свій особистий проїзний документ блакитного кольору.
Внимание!
Все вищевикладене стосується тільки національних ЗАКОРДОННИХ паспортів громадян України.
Ті громадяни України, у яких замість національного паспорта проїзний документ для виїзду за кордон, як і раніше повинні звертатися за в’їзною візою в Ізраїль.
Важно: дитячі проїзні документи блакитного кольору — потрібна віза для в’їзду в Ізраїль.

Існує можливість не ставити візу дитині:
Якщо дитина записаний в національний ЗАКОРДОННИЙ паспорт одного з батьків.

Громадяни інших країн, не громадяни України, яким потрібна віза для в’їзду в Ізраїль, можуть продовжувати звертатися за отриманням даної візи до Посольства Держави Ізраїль в Україні, маючи при собі всі перераховані на даному сайті документи.

Внимание!
Термін дії закордонного паспорта повинен закінчуватися не раніше ніж через 6 місяців з дня в’їзду до Держави Ізраїль.