Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

ТОП-7. Найцікавіші незвичайні пам`ятки Історичної Волині

 

1.Тунель кохання

Тунель1 Тенель +380966944555 (Viber) 

Пам’ятка природи місцевого значення. Розташована біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. Тунель утворився над залізничною гілкою котра йде до військової частини і фанерного заводу в селищі Оржів.

Ботанічний феномен — зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою та утворили дивовижний щільний коридор точної арочної форми. Тунель кохання є обов`язковим елементом в турах по Волині.

 

2.Тараканівський форт

Тараканів2 Тараканів1 Тараканів 

Форт збудований для оборони західних рубежів Російської імперії, в кінці 19 століття. Він має форму ромба зі сторонами до 240 метрів. Ззовні оточений глибоким ровом із земляними валами, укріпленими потужними стінами.

В центральній частині форту зведена двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи, прокладені під другим земляним валом. Там розташовувались житлові, складські та господарські приміщення для артилерійської роти та штаб коменданта форту. Зараз форт перебуває в стані руїни, не дивлячись на що, є популярним в туристів. 

 

3.Кукушка

Кукушка2 Кукушка Кукушка1 

Вузькоколійну залізницю Антонівка — Зарічне в народі називають «Поїздо́к» або «Кукушка» начебто за те, що до тепловозів серії ТУ тут використовували тепловози серії КУ. В засобах масової інформації також побутує назва «Поліський трамвай», Це найдовша у Європі діюча вузькоколійна дорога  — 106.

На перегоні Біле — Млинок є унікальний міст через річку Стир. Це єдиний великий дерев’яний залізничний міст в Україні та найдовший дерев’яний залізничний міст в Європі (довжина 153 метри). Поліськи трамвай проходить через поліські нетрі Рівненського заповідника, і є справжньою знахідкою для любителів активного туризму.

4.РАЕС

Раес OLYMPUS DIGITAL CAMERA Раес2 

Екскурсія на РАЕС починається з інформаційного центру  «Полісся». Кожен охочий може здійснити віртуальну прогулянку проммайданчиком РАЕС із зупинками у турбінному, реакторному відділеннях та на блочному щиті управління (БЩУ); відвідати історичну експозицію та оглянути рідкісні світлини періоду будівництва РАЕС.

Можна оцінити складність управління атомним енергоблоком на тренажері блочного щита керування в навчально-тренувальному центрі та  побачити робочі будні у машинних залах енергоблоків.

 

5. Базальтові стовпи

Базальтове OLYMPUS DIGITAL CAMERA Базальтове1 

Родовище знаходиться в Рівненській області.  Базальтові стовпи — різновид базальтів, що має в поперечному перерізі форму від чотиригранної до семигранної. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2 метра. Висота – від 3-х до 30 метрів. Мають властивість давати прямий рівний розкіл, що робить цей матеріал зручним для брукування вулиць і шляхів, а  кар’єрам додає живописності.

Промисловий видобуток ведеться відкритим способом. Деякі кар’єри затоплені, і в поєднанні зі спокійним плесом, базальтові стіни виглядають особливо мальовничо.

 

6. Село Сваловичі

Сваловичі2 Сваловичі1 Сваловичі

Село Сваловичі, що розташоване під самим Білоруським кордоном, справжній скансен, будинки і господарські споруди не змінились за останні 100 років,  дах на багатьох покритий очеретом. В селі мешкає тільки 27 осіб і тих з кожним роком стає все менше, майже всі жителі пенсіонери похилого віку.

Магазину в селі немає, тільки раз на тиждень приїздить автолавка. Сваловичі відвідують туристи котрі хочуть попасти в закинутий світ, де час зупинився.

 

7. Червищанський плацдарм

Червища2 Червища1 Червища

Червищанський плацдарм розміщувався на берегах річки Стохід та її числених островах. В першу світову, після легендарного Брусилівського прориву, по річці Стохід та Прип’ять проходила фронтова лінія близько року між російськими та австро-німецькими військами. Тому по лівому березі безліч окопів та бетонних дотів.

До цих укріплень була створена мережа вузькоколійних залізниць для підвезення боєприпасів. На правобережжі стояли російські війська — вони бетонних укріплень не будували — лише дерев’яні, тому й нічого не збереглось.