Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

Головний курорт Індії — ГОА, який ділиться на 3 частини.

india-goa-map

 

Південний Гоа

Місцевість, яка лежить нижче річки Зуарі, називається Південним Гоа. Це сама незаселена частина штату. Тут сама мальовнича природа, а пляжі найширші і білосніжні. Населених пунктів значно менше, ніж у центрі і на півночі. В даний час майже все узбережжя викуплено великими інвесторами забудовано готелями дуже високого рівня. Історичних пам’яток майже немає. На самому півдні штату знаходиться найбільший в Гоа заповідник — Котігао. Тут з оглядової вежі можна спостерігати дике життя джунглів: індійських бізонів, гавкаючих оленів, самбарів, шакалів та ін.

Пляжі південного Гоа світлі і широкі, пісок дрібний, щільний і сипкий одночасно. Вода більш прозора. Місцеве населення не виходить тут проводжати сонце в таких кількостях, як на півночі. Але тут більше риболовецьких артілей, які ловлять рибу вранці сітками. Це відбувається вранці, тому не заподіює занепокоєння туристам, а навіть додає деякої екзотики.

Північний Гоа

Це найбільш розвинений з точки зору туризму район. У бурхливі 70-ті роки 20-го століття північ Гоа був Меккою для хіпі. Ці часи залишилися в минулому. Тепер пляжі півночі окуповані туристами з різним рівнем доходів, але переважно це молоді люди, які подорожують з рюкзаками або спеціально приїхали на відпочинок, які задовольняються досить скромним розміщенням, але дуже люблять веселе і насичене нічне життя. Північний Гоа славиться великою кількістю ресторанів, де прекрасно готують рибу і морепродукти. Ланцюжок пляжів від Чапора до Калангуте, якщо дивитися на карту зверху вниз, включаючи Анджуне і Вагатор, — це саме веселе місце на веселому півночі штату. Тут тиняються натовпу колишніх хіпі, мандрівників, ченців, дозвільних мрійників, артистів і художників, роззяв.

Містечко Анджуна відомо своїм блошиних ринком, працюючим по середах. Тут одночасно можна побачити торговців з Тибету і Кашміру, мальовничих жінок з племен Гуджарату, екс-хіппі, індійських туристів, і т. д. Ринок виник стихійно: мандрівникам треба було продати свої речі, щоб отримати трохи грошей і прожити ще якийсь час в цьому райському куточку.

Цікавий також суботній нічний ринок в Арпоре. Тут торгують своїми виробами місцеві хіпі. Сюди вони приходять, щоб посидіти в пересувних вегетаріанських кафе і подивитися коротке представлення на невеликій естраді, спорудженої з підручних матеріалів.

Пляжі північної частини Гоа — жовтувато-сіруваті і червонувато-сіруваті через особливий склад піску. Вони охоче відвідуються місцевими жителями індуїстського віросповідання, які щовечора спостерігають захід сонця.

Центральний Гоа

Ця частина штату включає три райони і столицю Панаджі — найбільшу і найбільш густонаселене (95000 осіб) місто в Гоа. Воно знамените своїм старим португальським кварталом, серед пам’яток можна відзначити церкву Святого Себастьяна, будівля Секретаріату — укріплений палац Юсуф Аділь Шаха. Представляє інтерес також церква Непорочної Богоматері, що побудована в середині 16-го століття. Цікавою є  будівля Центральної бібліотеки, що займає частину колишніх армійських казарм.

В 9 кілометрах від Панаджі розташовується Старий Гоа — осередок найважливіших християнських храмів Індії, включаючи Базиліку, де покояться нетлінні останки Святого Франциска Хав’єра — покровителя християн не тільки Індії, але і всієї південно-східної Азії. Спочатку саме це місто було столицею португальської колонії, але епідемія холери, що спустошила його в середині 17 століття, змусила перенести столицю ближче до океану, в Панаджі. Звичайно, Старий Гоа з його невеликими будинками, неширокими вулицями, короткими відстанями, тривалої сієстою і численними католицькими святами виглядає як провінційне містечко, але його чарівність від цього не стає менше. Старі квартали дбайливо зберігають середньовічну португальську атмосферу: криві вулички з безліччю маленьких магазинчиків і барів, над дверима яких розгойдуються вивіски, які не змінювались останні 200 років, червоні черепичні дахи, пастельні тони стін, ажурні навісні балкончики.

Серед історичних та архітектурних пам’яток Старого Гоа можна виділити Кафедральний собор Святої Катерини. Він займає площу 76 на 55 метрів і є найбільшим християнським храмом Азії. Зовнішнє оздоблення храму виконано в тосканському стилі, інтер’єр вражає пропорціями і прекрасною скромністю. Головний дзвін собору є найбільшим в Гоа, за його звучання він називається «золотим». Його дзвін чути на 14 км навколо, але якщо стояти поруч з ним, то чутна лише дуже ніжна і тиха мелодія.

Індуїстські храми з приходом мусульман і португальців в 13-15 століттях були здебільшого зруйновані, так що ті, що можна побачити в даний час, є або знову побудованими, або відновленими з великими змінами. Так як це будівництво і відновлення проходило в період правління португальців, архітектура храмів вийшла вельми своєрідною.