Болгарія інкогніта. 7 маловідомих цікавих місць

Русалка. Пляжі в затишних бухтах між скелястими берегами.

В попередній статті, я писав про відомі курорти Болгарії. Є там і маловідомі, але цікаві курорти та міста. Якщо хочете скоротити дорогу до відпочинку, то варто вибрати Русалку, це найближчий до нас болгарський курорт. Пляжі тут розміщені між скелястими берегами в затишних бухтах. А ще, поруч мис Каліакра – природний та історичний заповідник, де знаходяться стіни стародавньої фортеці.

 

Синєморец. Заповідник спокою

Наші туристи, торік, власним авто поїхали відпочивати в Болгарію. В Синєморець. Від них ми дізнались про цей курорт. Це найпівденніша частинап болгарського Чорномор'я,  біля гирла річки Велека.  У селі два пляжі: Бутамята розташований в затишній бухті і Велека - піщана коса між гирлом річки і морем.

 

Трявна. Болгарська автентика

Цікавитесь народною архітектурою та ремеслами? Відвідайте містечко Трявна.  Воно розташоване на однаковій відстані від Софії і Варни, по 250 км. В період Болгарського відродження, Трявна була центром ремесел, торгівлі і культури.  Про ті часи свідчить забудова міста, над якою піднімається годинникова вежа, збудована в 1814 році.  А спадок місцевих майстрів можна оцінити в 10 музеях, розташованих переважно в давніх купецьких садибах. Окремої уваги вартий музей різьби по дереву, мистецтва в котрому трявненські майстри досягли високого рівня. Неподалік міста розташовані архітектурно – історичний резерват село Боженіци, та етнографічний комплекс Етера.

 

Бачково. Монастир XI століття

Якщо ви їдете з Пловдіва на лижний курорт Пампорово, то через 30 кілометрів проїжджаєте Бачково. Затримайтесь там на годинку і відвідайте Монастир Успіння Богородиці. Він не такий відомий як Рильський, проте має девятисотлітню історію і цікаву особливість – монастир заснований грузином Григорієм Бакуриані.

 

Мелник. Найменше місто Болгарії

В 180 кілометрах від Софії, 20 км від кордону з Грецією, розташоване найменше місто країни – Мелнік. Старовинні будиночки якого притулилися до унікальних піщаних пірамід серед  дивовижної природи. Тут сотня пам’яток культури: монастир Св. Миколая (XII ст.), Фортеця (XIII ст.), церква апостолів Петра і Павла, церква Св. Миколая Чудотворця, Римський міст, стара турецька лазня, житлова забудова. Найбільша цікавинка Мелніка — місцеве вино. Величезні винні бочки, зберігаються в піщаних кручах.

 

Замок Баба Вида. Резиденція останнього болгарського царя

"Баба Вида" - єдиний, повністю збережений, середньовічний замок в Болгарії. Він стоїть на березі Дунаю, в місті Відін. Його історія становить понад 2000 років. Він був і Візантійським, і Римським, і  Османським. Але наймасштабніше будівництво тут було здійснено під час Другого Болгарського царства (кінець ХІІ - початок ХІV ст.). У фортеці також жив останній болгарський цар Іван Срацимір (1324-1397 рр.).

 

Печера Деветашка. Житло доісторичних людей і чудо природи

Одна з найбільших печер в Європі знаходиться на річці Осим між селами Дойренці і Деветаки в Ловечській області. Печера добре освітлена природними отворами в стелі, які місцеві жителі називають вікнами. Археологічні розкопки виявили тут залишки культурного шару доісторичного періоду. Деветашка була людським притулком з пізнього палеоліту. Печера має довжину 1500 метрів і гігантський вхід 35 метрів у висоту і 55 метрів в ширину. У печері 11 підземних озер, невеликі річки і чудернацькі кам’яні стіни.

 

Іван Шворак менеджер з туризму по Болгарії тел. 099-144-44-37


Заповніть форму і отримаєте найкращу пропозицію