Кінбурнська коса. Незаймана природа та 23 кілометри пляжу.

Кінбурнська коса - півострів довжиною 45 км і шириною до 12 км. на півдні Миколаївської та Херсонської областей. Площа заповідних територій складає 68 %. Довжина берегових ліній 106 км. На півночі він омивається Дніпровською затокою, на півдні розміщена Ягорлицька затока, а на південному-заході простягнулись 23 км. морського пляжу. На півострові є 4 села: Покровка, Покровське, Василівка та Геройське.

Асфальтована дорога закінчується в Геройському на межі Херсонської області. Далі піщані дороги, прохідні тільки для джипів та вантажних авто. Навіть маршрутне таксі – автомобіль Урал. До Покровського (причали Римби та Покровські хутори) ходять катери та баркаси з Очакова. У листопаді навігація припиняється, і від Очакова до трьох сіл Очаківського району можна добратись тільки по суші, через Херсон і Миколаїв. Довжина маршруту складає більше 250 км.

Назву півострів отримав від фортеці Кінбурн. В 15 столітті турки збудували на тонкому перешийку коси фортецю для контролю виходу з Дніпра та Південного Бугу в Чорне море. В ході Російсько-Турецьких протистоянь та Кримської війни фортеця була зруйнована, а назва залишилась у спадок усьому півострову.

Пейзажі коси – спеп та напівпустеля з піщаними кучугурами між якими лежать сотні мілких озерець з солоною та прісною водою і лікувальними грязями. Біля Покровки знаходиться поле орхідей площею 60 гектарів, а неподалік пташиний базар, куди весною злітаються тисячі різних птахів, серед яких і зграї пеліканів.

По всьому півострову зустрічаються рукотворні ліси з сосни кримської. А найбільш дивним для цього місця є Ковалівська сага – заболочений ліс з дубовими та вільховими гаями та найпівденнішим місцем проростання папороті.

Ми поєднали тур на Кінбурнську косу з відвіданням античного міста Ольвії та екскурсією Одесою. На мою думку, це один з найкращих наших авторських турів Україною.

Текст і фото Іван Шворак - керівник відділу внутрішнього туризму


Заповніть форму і отримаєте найкращу пропозицію