Все про закордонний паспорт

Ура, прийшло літо, час відпусток. Починаємо діставати з шухляди закордонний паспорт і планувати майбутню подорож.

Отож, що потрібно знати про ваш головний документ для подорожі закордон.

  1. ВАЖЛИВО!!!

Паспорт має термін дії 10 років. Більшість країн може не пустити Вас через кордон, якщо до закінчення паспорту залишилось менше ніж 6 місяців. Вас навіть можуть не посадити на літак, якщо термін дії паспорта за короткий. 

  1. На сьогодні є паспорти двох типів, біометричний і простий. Розрізнити їх дуже просто. В біометричному паспорті є спеціальний чип, на якому записуються ваші біометричні дані.

 

  1. ДІТИ.  Вже більше 2х років дітей не вписують в паспорти до батьків. Тому для дітей будь якого віку, треба виготовляти окремі паспорти. Відбитки пальців мають здавати тільки діти які досягли 12 річного віку і старші.

  2.  

  3. ДІТИ. Діти які були вписані в паспорт до батьків до 01.04.2015 року можуть подорожувати з батьками без власних паспортів. Але не у всі країни. Обов”язково уточнюйте про замовленні туру.  Для дітей старше 5 років, які вписані до батьків, ОБОВ”ЯЗКОВО наявність вклаєної фотограграфії у паспорт батьків.

  4. Паспорт має бути чистий, не попраний, не помальований, не порватий. Любе навіть невелике пошкодження паспорта може дати підставу, щоб не пропустити Вас на кордоні.

  5. ВАЖЛИВО!!!!

Наявність паспорта, візи і інших необхідних документів, не гарантує проходження кордону. Працівник прикордонної служби може не пропустити Вас, навіть не пояснюючи причину.  Причина обов”язково повинна бути. Тому, якщо ви потрапили в таку ситуацію, що Вас не хочуть пропускати на кордоні, вимагайте пояснення, вимагайте письмового пояснення причини, викликайте керівництво митниці, повідомте про ситуацію на гарячу лінію прикордонної служби. Ви маєте конституційне право вільно пересуватись, як Україною так і за її межами.

 

Будьте пильними за вашими документами. Не порушуйте правила і норми перетину кордону і все у Вас буде гаразд. Вдалих Вам подорожей.

 

(автор Новицький Віталій, керівник ТА “Нові Мандри”)

 

Заповніть форму і отримаєте найкращу пропозицію