Луцьк Приємне Відкриття


Луцьк приємне відкриття

Місто Луцьк древнє і вічно молоде. В ньому гармонійно поєднуються прадавній дух минулого і  європейська вишуканість і щира українська гостинність.   Відвідавши наше місто, Ви зможете відчути чарівну гармонію історичної минувшини з мальовничою волинською природою. 

До головних географічних переваг належить прикордонне положення міста — безпосередньо сусідами Волині є Польща та Білорусь.

DSCF0178

Назва міста Лучеська походить від слова «лук» ,тобто «коліно, вигин ріки». Інша легенда пов’язує назву «Лучеська» з ім’ям вождя східнослов’янського племені дулібів — Луки, який ніби то, й заснував стародавнє місто. Офіційною датою заснування міста вважається перша згадка про Луцьк в Іпатіївському літописі, датована 1085 роком. 
Археологічні ж дослідження вказують на існування поселень на території міста ще до часів неоліту (ІІІ тис. до н.е.).

Окрасою старої частини міста є Замок Любарта, сина Великого князя Литовського Гедиміна. Його історія налічує близько шестисот років. Був побудований в період з 1340-1385 роках, в ньому розміщений музей дзвонів, підземелля, музей зброї.

Місто Луцьк – це місто-фортеця, місто мирного співіснування церков та монастирів різних віросповідань: бернардинський, домініканський, єзуїтський, сестер-бригідок, будівлі яких залишилися і до нині.  

Старе місто – це історико-архітектурний заповідник, де розміщені пам’ятки архітектури ХІІ-ХVII століття. І одна з них, Верхній Луцький замок, входить у десятку найдавніших фортифікаційних споруд Західної Європи. Саме там відбувся з’їзд європейських монархів.

DSCF0225

Поблизу католицького Костелу Святих апостолів Петра і Павла на Замковій площі примостився двоповерховий будиночок, що здобув славу саме завдяки своїм мешканцям – у 90-х роках ХІХ століття тут проживала родина Косачів, що подарувала Україні двох талановитих письменниць – Олену Пчілку та Лесю Українку.

На березі річки Стиру, що дугою омиває Старе місто, знаходиться одна з будівель найдавнішого католицького монастиря у Луцьку – монастиря домініканців. Нині тут розмістилася православна духовна семінарія. Північніше височіє над дахами приватних будинків неготична лютеранська кірха, вік якої трохи більше ста років.

По-сусідству — православна церква Святої Покрови. Ще у 1583 році дана споруда згадується як дуже стара. Саме тут донедавна знаходилась ікона Святої Богородиці – одна з найдревніших в Україні.

Сучасний історичний центр Луцька – це архітектурна забудова ХІХ –ХХ століть. Найдавніша частина ( вул. Кривий Вал) почала заселятися ще за часів князювання Свидригайла , тобто у ХV столітті. Головна пішохідна артерія міста – вулиця Лесі Українки – пам’ятка архітектури кінця ХІХ – початку ХХ століття. Деякі будинки за традицією того часу прикрашено мереживом балконних решіток та дашків над входами.

watermarked_-_DSCF7413

В цій частині міста на кожному кроці примостилися маленькі крамнички та затишні кав’ярні. Галерея мистецтв волинської обласної спілки художників знайомлять відвідувачів з художньою творчістю майстрів нашого краю. Любителі старовини можуть зазирнути до магазинів антикваріату. А у святкові дні ця вулиця перетворюється на суцільну виставку робіт майстрів народної творчості.

Вулиця Богдана Хмельницького милує перехожих казковими видами будиночків кінця минулого століття. Тут відкрито пам’ятник покровителю міста – Святому Миколаю.

В самому центрі міста, на Театральному майдані, — обласний музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка та пам’ятник Лесі Українці – традиційне місце зустрічі закоханих «під годинником» та проведення молодіжних концертів.

dscf1054

Проспект Волі – головна проїжджа магістраль міста. Поруч з пам’ятником Тарасу Шевченку формується новий майдан – Університетський. Водограй фонтанів поведе Вас в парк ім. Лесі Українки. Це чисті, зелені легені міста. Атракціони і літні кафе, дитяче містечко і зоопарк створюють відчуття комфорту та справжнього відпочинку.

У світ історії і культури запросять Волинський краєзнавчий музей та музей Волинської ікони.

Нагромадження різних архітектурних стилів, поєднання культур, націй та мов створили Луцьк таким, яким ми його бачимо сьогодні – чарівним, красивим і неповторним.

Унікальні природні ландшафти Волині, понад 220 озер і 130 річок, природні заповідники  і 203 пам’ятки архітектури національного значення формують різносторонні можливості для організації цікавого відпочинку і дозвілля на будь який смак.

Луцьк славиться репутацією надійного партнера, дбайливого господаря, доброзичливого сусіда. Лучани люблять своє місто і завжди раді гостям, яких зустрічають із щирою українською гостинністю.

Запрошуємо Вас до Луцька!

Історія Луцька в датах

1085
Перша згадка про місто в Іпатіївському літописі.„У рік 6593 [1085]. Ярополк збирався іти на Всеволода, бо послухав він злих дорадників. Довідавшись про це. Всеволод послав проти нього сина свого Володимира, Ярополк, тоді, оставивши матір і дружину свою в Луцьку, сам утік в ляхи. Коли ж Володимир прийшов до Луцька, лучани здалися. Володимир посадив тоді Давида в Володимирі замість Ярополка, а матір Ярополкову, і жону його, і дружину привів до Києва, майно забравши”

1150
Шеститижнева облога міста полками Юрія Долгорукого.

1259
Місто витримало довготривалу облогу хана Куремси.

Луцьк.Екскурсія (3) Луцьк.Екскурсія (6) Луцьк.Екскурсія (7)

1340
Початок князювання Любарта. Луцьк отримує статус столиці Галицько-Волинського князівства в складі Великого Князівства Литовського.Початок будівництва цегляного замку.

1388–1430
Князювання литовського князя Вітовта Великого. Луцьк він робить своєю резиденцією і місто, стає другою столицею Литовського князівства.

1429
З’їзд європейських монархів у Луцьку — дипломатична подія, яка відбулася в Луцьку у 1429 р. і мала на меті розв’язати політичні та економічні питання центрально-східної Європи. Представники: Польський король Ягайло з єпископами та воєводами, королі Римської імперії та Данії, командор Тевтонського ордену, магістр інфляндського ордену, представники Візантії та Папи Римського, Рязанський, Тверський та Московський князі та хани Золотох орди. Всіх їх супроводжували слуги та воїни, до Луцька прибуло 15 тисяч людей.

1431 
Луцька війна. Наступ на місто противників великого литовського князя Свидригайла.

1432
Луцьку було даровано Магдебурзьке право, згідно якого, крім всіх інших пільг по міському самоврядуванню, місту дозволялося влаштовувати три ярмарки на рік. У місті складувалася сіль з галицького Прикарпаття та чорноморських лиманів, яку потім відправляли у литовські і східно-руські землі.

Луцьк.Екскурсія (2) Луцьк.Екскурсія (9) Луцьк.Екскурсія

1453, 1459, 1500
Татарські набіги на місто.

1569
За умовами Люблінської унії, волинські землі переходять під владу Польщі, а Луцьк стає столицею новоутвореного воєводства.

1595
Місто здобувають козаки Северина Наливайка.

1617
В Луцьку було створено Воздвиженське (Чеснохрестське) братство — одне з перших в Україні

1648
Повстання лучан на чолі з Федором Липкою та їх участь у Визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького.

1706
Внаслідок шведського загарбання місто зазнає значних спустошень.

1795
III поділ Польщі. Луцьк разом з рештою Західної Волині анексовано Російською імперією. Центром новоутвореної Волинської губернії стає Житомир, а Луцьк залишається центром повіту.

Луцьк.Екскурсія (4) Луцьк.Екскурсія (5) Луцьк.Екскурсія (8)

1890
До Луцька проклали залізницю.

1916
В околицях Луцька стався відомий Брусиловський прорив, що увійшов в історію першої світової війни.

1921
За умовами Ризького договору і Луцьк переходить до складу Польщі. В березні 1921 р. Луцьк стає столицею нового Волинського воєводства.

1939
Місто опиняється у складі СРСР, стає центромВолинської області.

1941-44
Луцьк був окупований німецькими військами.

1970-80
Значний ріст промисловості і населення міста. З 50 тисяч мешканців за десять років місто виросло до 200 тисяч.

Пам’ятки Луцька

zamok-lybartaЗамок Любарта, XIII–XIV ст. Оборонна споруда, символ міста. В одній із веж розташовано Музей дзвонів. На території замку є Музей книги, Художній музей м. Луцька (відділ Волинського краєзнавчого музею), розкопи Кафедральної церкви Іоанна Богослова (вул. Кафедральна, 1).

 

 

  

 

fotowork408.69Вежа Чорторийських і залишки Окольного замку, XVI ст., вул. Драгоманова. 

 

 

 

 

 

 

 

38074-1uБудинок Фальчевського (Пузини), 1545–1546 рр. — унікальний зразок житлової архітектури (вул. Кафедральна, 23).

 

 

 

 

 

 

lutsk_kostel01

Кафедральний собор Св. Апостолів Петра і Павла з монастирем єзуїтів та підземеллями, 1639 р., архітектор Джакомо Бріано. Спочатку храм будувався як єзуїтський монастирський костел. Після пожежі кафедрального костелу Святої Трійці у 1781 р. сюди переноситься кафедра католицького єпископа. Нині — діючий кафедральний собор римо-католицької церкви.

 

 

 

1176479854Комплекс монастиря та костелу Св. Хреста бернардинів (Свято-Троїцький кафедральний собор), 1752–1755 рр. Зведений як монастирський костел Святого Хреста при монастирі бернардинців. Архітектор Павло Гижицький. Перебудований у православну церкву у 1877–1879 рр. Нині — кафедральний собор УПЦ Київського Патріархату (пл. Театральна).

 

 

 

 

44853242Синагога, 1626–1629 рр. Відреставрована у 1981 р. Пам’ятка архітектури національного значення. Початково споруда входила в оборонну систему Луцька (вул. Данила Галицького, 33).

 

 

 

 

 

 

339347_2Лютеранська кірха, поч. XX ст., зведена у неоготичному стилі на фундаментах кармелітського монастиря. Нині тут діє баптистська церква.

 

 

 

 

 

 

ЛуцькВірменГолВірменська церква. Храм збудований у 1427 році, або в XVI ст. Був розташований на вулиці Вірменській в центрі вірменського кварталу поруч із караїмським неподалік майдану Ринок. Поруч із храмом був монастир, шпиталь і цвинтар, який тісно межував із територією фарного костелу Святого Якуба. Наприкінці XVIII ст. занепав разом із вірменською громадою Луцька. У 1845 згорів і близько 100 років простояв руїною. 1954 року пристосований під житло.

 

 

800px-ЛуцькБрВигАрхітектурний комплекс Луцького братства, 1634 р. Існувало тут Луцьке хрестовоздвиженське братство . В 1702 р. у церковній крипті був похований поет Данило Братковський. Унаслідок невдалої реставрації 2008–2010 рр. було спотворено первинний вигляд та стиль храму (вул. Данила Галицького, 2).

 

 

 

 

ЛуцькПокровськаПокровська церква. Збудована в середині XVII ст. Церква реконструйована у 1873-76 рр. Тут знаходилась ікона Волинської Богоматері — шедевр мистецтва XIII–XIV ст. (нині зберігається в Національному художньому музеї у Києві). Колись храм був кафедральною уніатською церквою, тепер — кафедральний собор УПЦ Московського Патріархату (вул. Данила Галицького, 12).

 

 

 

2012-04-09-341+2Домініканський монастир, заснований у 1390 р.королем Ягайлом, у XVIII ст. збудований новий. У 1847 р. ліквідований російським царським режимом. Тепер тут духовна семінарія УПЦ МП (вул. Драгоманова).

 

 

 

 

Луцьк_-_Монастир_тринітаріїв_P1080077Монастир тринітаріїв, 1729 р. Тепер тут військовий госпіталь (вул. Лесі Українки).

 

 

 

 

 

 

 

Луцьк_-_Монастир_шариток_P1070910Монастир шариток. Розміщувався у колишніх кафедральних спорудах костелу Святої Трійці. Шаритки діяли в Луцьку у XIX столітті. Нині приміщення займає курія Луцької римо-католицької єпархії та резиденція Луцького єпископа. Вул. Кафедральна, 17-19.

 

 

 

 

Луцьк БригідкиМонастир бригідок, 1624 р. Зведений у стилі бароко на місці палацу Радзивіллів. У 1846 р. монастир був зачинений, а в 1890-х у його приміщенні облаштували в’язницю, а потім (1960) музичне училище. Зараз тут чоловічий православний монастир УПЦ КП (вул. Кафедральна, 1

Музеї

 

Луцьк.ЕкскурсіяМузей дзвонів у Луцькому замку – унікальний, єдиний в Україні. Його було відкрито у 1985 році. Наукові співробітники державного історико-культурного заповідника зібрали колекцію дзвонів XVII – поч. ХХ ст.
Музей дзвонів розташований у «Владичій вежі» – єдиній дерев’яній споруді, яка збереглася у первозданному вигляді ще з XIV століття. У 60-х роках сюди звозили дзвони із закритих церков.
Загалом музей налічує понад 90 дзвонів.

 

 

 

Луцьк.Екскурсія1Музей Волинської ікони  репрезентує самобутню регіональну волинську школу іконопису XVI — XVIIIст. Експозиція музею розміщена у  восьми залах. Більше 100 пам’яток іконопису  представляють різноманітність стилів і творчих манер професійних і народних майстрів, діяльність іконописних осередків  Волині, характеризують розвиток волинського малярства  XVI — XVIII ст. У музеї експонуються твори   видатного українського іконописця Йова Кондзелевича (1667 — після 1740р.р.). В залах музею можна побачити оригінальні зразки декоративної різьби і скульптура.

 

 

 

vrmu2Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки — єдиний у Західному регіоні України військовий музей. В експозиції представлено зразки військової техніки і озброєння, а саме: авіаційні комплекси, бронетанкова техніка, зенітно-ракетні комплекси, артилерійське озброєння, техніка служб забезпечення тилу Збройних Сил України та техніка військ зв’язку. 

 

 

 

 

79060399_P9248522Музей книги розміщений на території Луцького замку. В експозиції музею представлено книги ХVII-ХХ століть. Гордістю музею є Службове Євангеліє, видане у Львові 1644 року, та двохтомний «Требник» митрополита Петра Могили, виданий 1646 року. Крім того, тут можна побачити реконструйовані старовинні друкарські верстати, один з них ХV століття.

 

 

 

 

 

image4805956711338389432Аптека-музей, яка діє із середини 19 століття. Її перший власник Петро Злоцький перебудував кам’яницю 18 століття. Торговий зал відтворює інтер’єр колишньої старовинної аптеки. Чільне місце займає масивний прилавок рецептаря. На ньому – унікальний касовий апарат 1902 року. Другим виставковим залом є кабінет власника аптеки. Стіл, крісла, шафи, полички для книг відтворюють інтер’єр службового приміщення кінця 19 початку 20 століть. На столі старовинні рахівниця та друкарська машинка. 

 

 

 

014Музей технічного прогресу  — перший музей в Україні, де зібрано приклади технічного прогресу, починаючи з найпростіших пристосувань первісних часів і до сьогодення, а також представлений хронограф з ілюстраціями та зразками найважливіших винаходів людства.

 

 

Готелі

Рекреаційний комплекс «Рестпарк»

с. Струмівка, вул. Рівненська, 135

1Рекреаційний комплекс «Рестпарк» 2Рекреаційний комплекс «Рестпарк» Луцьк.Готель

Унікальністю комплексу «Рестпарк» є мальовнича волинська природа із її лісами та водоймами. Уже протягом декількох років рекреаційний комплекс дбає про створення справжнього парку, де ростуть десятки видів кущів та дерев, милують око різноманітні пахущі квіти, вдало причаїлися садово-паркові скульптури та плескається риба у голубих водах ставків. Для любителів піших прогулянок там знаходиться прилаштована територія із доріжками та кованими лавочками для відпочинку. Поряд із комплексом знаходиться сосновий бір, куди можна відправитись для пішохідної чи вело прогулянки.

Готель «Срібні лелеки»

вул. Чорновола, 17

Луцьк.Готель 3Луцьк.Готель 1Луцьк.Готель

Готель «Срібні лелеки»  — це поєднання вишуканої архітектури і особливої гостинності. Тут вміють приймати гостей. Сучасний і затишний готель створений для тих, хто цінує справді ексклюзивні речі. У кожному номері є кондиціонер, холодильник, супутникове телебачення, телефон та безкоштовне підключення до мережі Інтернет. Вартість додаткового ліжка зі сніданком 100 грн. 

Готель «Україна»

вул. Словацького, 2

4Луцьк.Готель 3Луцьк.Готель україна готель

Готель  «Україна» розташований  у самому центрі Луцька. Він виправдовує очікування бізнесменів та туристів, для яких, крім проживання в комфортних готельних номерах, є цікаві екскурсії, комплексне обслуговування в ресторані, відпочинок в СПА-салоні та оздоровлення в клініці «Технологія здоров’я». Готель «Україна» має усі можливості приймати та обслуговувати урочисті події, прес-конференції, тренінги, семінари. А на сьогодні активно працює на ринку внутрішнього туризму — приймає та всебічно обслуговує туристичні групи як з України, так і з-за кордону. 

Готель «Профспілковий»

пр. Відродження, 24

9842_2pos 5Луцьк.Готель foto_6

Готель «Профспілковий» розміщений у мальовничому куточку міста поряд з парком 900-річчя Луцька. До Ваших послуг конференц-зал, wi-fi, стoянка та сауна. Ми пропонуємо зручні сучасні номери за помірними цінами. 

Готель «Мотор»

вул. Чкалова, 24

05_big bil_04_big nom_1_04_big

Готель «Мотор» надає послуги по розміщенню гостей міста, туристичних груп, осіб, які перебувають у відрядженні, та інших відвідувачів. До Ваших послуг 36 номерів різних категорій. На першому поверсі готелю знаходяться спеціально обладнані номери для осіб з обмеженими можливостями. Крім того, у готелі є конференц-зал та спортивно-оздоровчий комплекс.

Готель «Світязь»

вул. Набережна, 4

svitjaz_1 svitjaz_2 svitjaz_4

Готель «Світязь» пропонує своїм гостям комфортні номера за помірними цінами. У готелі є ресторан, де відвідувачі можуть насолодитися стравами національної та європейської кухні. У Вашому розпорядженні дартс, більярд, сауна, Wi-Fi, конференц-зала.

Готель «Кедем»

вул. Теремнівська, 89в

18b474b110ce539aef4c07ec3457952f dsc_0039_2 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Кожен номер готелю індивідуальний в своєму дизайні і меблюванні. Кожен номер обладнаний окремим санвузлом (душ, туалет). В кожному номері готелю «Кедем» встановлено телевізор, у багатьох номерах холодильник.

Мотель «Золоте яблуко»

вул. Володимирська, 72

луцьк готель45 луцьк готель4 4518pos

 У мотелі є 8 номерів: 7 двомісних стандартних і 1 двомісний Люкс.

Хостел Sofa

вул. Богдана Хмельницького, 27

30817pos луцьк хостел хостел луцьк

Хостел розміщено у самому центрі міста Луцька, за 5 хвилин прогулянки від центральної площі та всього 7 хвилин до замку Любарта. На вас чекають комфортні спальні, кухня, спільна зона відпочинку та спілкування, а також безкоштовний Wi-Fi на всій території помешкання. Ми чекаємо на гостей цілодобово і завжди готові розділити з вами чашку чаю та кави. Також ви можете, користуватися послугами прання та прасування одягу.


Заповніть форму і отримаєте найкращу пропозицію