Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

ierusalim jerusalem_2 Ночной Иерусалим

Єрусалим

Найголовнішим місцем Землі Обітованої є місто Єрусалим, який, як і вся ця земля, також називається святим. Багато століть тому, задовго до заснування Єрусалима на місце майбутнього міста за велінням Божим прийшов зі своїм сином Ісааком Авраам для принесення жертви. Тут же, кілька століть тому, цар Давид заснував свою столицю. Син Давида Соломон побудував у Єрусалимі храм, який протягом багатьох століть був єдиним місцем істинного богошанування.
 

Тут проповідували старозавітні пророки, провіщаючи пришестя у світ Сина Божого. У Єрусалимський храм було принесено немовля Ісус і був зустрінутий праведним Симеоном. Будучи юнаком, Господь неодноразово відвідував Єрусалим, дивуючи книжників Своєю незвичайною мудрістю. Почавши месіанське служіння, Спаситель кілька разів відвідує Святий Град, проповідуючи наступ Царства Небесного.

Останній прихід Христа в Єрусалим супроводжувався воістину царською зустріччю. Однак, радість натовпу була недовгою. Зустрінутий як Цар, Господь незабаром віддається на наругу та ганебну смерть. На горі Голгофі відбувається розп’яття Христа. Положення в труну, Христос долає смерть.  Ті мироносиці , що прийшли до Гробу,  не знаходять тіла Вчителя, і повсталий з Гробу Господь незабаром являється учням, запевняючи їх в істинності Свого Воскресіння.

Всі ці події, що глибоко змінили історію людства, відбулися тут, в Єрусалимі. Звідси ж, слідуючи велінню Христа, почалася проповідь Євангелія по всьому світу. Святий Град Єрусалим є першим місцем у паломництві по Святій Землі.

У самому серці Єрусалима розташоване Старе місто, оточене стіною і розділене на чотири квартали — єврейський, вірменський, християнський і мусульманський. В оточенні стін знаходяться найголовніші святині трьох головних релігій: Стіна плачу — єврейська святиня, Храм Гробу Господнього і купол Скелі на Храмовій горі. На площі біля Стіни плачу завжди людяно — тисячі віруючих приходять сюди, несучи в серці молитви, сама площа розділена на жіночу половину і чоловічу. Туристам слід подбати про закритий одяг, поважаючи релігійні правила. Тут, біля підніжжя гігантської стіни, що збереглася від Святого храму, вимовляють молитви і закладають в щілини між величезними каменями записки з проханнями до Бога.

Навколо Стіни плачу знаходяться і інші важливі для іудеїв місця — Тунелі стіни плачу, унікальний Центр Давідсона, Єврейський квартал зі знаменитою вулицею Кардо і Вежею Давида, гордо височить над стінами у всій своїй красі. Південніше Старого міста розташований Давидів Град, з якого виріс древній ханаанский та ізраїльський Єрусалим. Це дивовижне місце, багате відомими історичними об’єктами, яке справляє на гостей незабутнє враження.

Для християн Єрусалим має абсолютно особливе значення — саме тут розгорталася сама драматична фаза життя Христа, тут він жив, творив чудеса, був розіп’ятий і воскрес. В одному тільки християнському кварталі знаходиться близько 40 культових споруд (церков, монастирів і заїжджих дворів для прочан). Одним з найбільш знаменитих об’єктів християнського кварталу вважається Віа Долороза — «Скорботний шлях», за яким, згідно християнськими переказами, йшов Христос від судилища на Голгофу. Багато прочан приходять до Єрусалиму, щоб пройти слідами Ісуса за маршрутом, який починається у Левових воріт у мусульманському кварталі, проходить через 14 пунктів, і завершується біля Храму Гробу Господнього. У цьому Храмі знаходяться найважливіші християнські цінності, в тому числі Камінь помазання (на який було покладено тіло Христа перед похованням) та багато іншого. Храм Гробу Господнього — це місце паломництва мільйонів віруючих християн з усього світу.