Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

india-map2

Республіка Індія — держава в Південній Азії. Індія посідає сьоме місце в світі за площею, друге місце за чисельністю населення. Межує з Пакистаном на заході, з Китаєм, Непалом і Бутаном на північному сході, з Бангладеш і М’янмою на сході. Крім того, Індія має морські кордони з Мальдівськими островами на південному заході, зі Шрі-Ланкою на півдні і з Індонезією на південному сході. Спірна територія штату Джамму і Кашмір має кордон з Афганістаном.

Індія є батьківщиною Цивілізації долини річки Інд і інших стародавніх цивілізацій. Протягом більшої частини своєї історії, Індія виступала як центр важливих торговельних маршрутів і славилася своїми багатствами і високою культурою.

У період з початку XVIII по середину XIX століття Індія була поступово колонізована Британською імперією. Отримавши незалежність в 1947 році, країна досягла великих успіхів в економічному і військовому розвитку. До кінця XX століття економіка Індії стала однією з найбільш швидко розвинених в світі. Нагальною проблемою продовжує бути високий рівень бідності та неписьменності населення.

Клімат

На клімат Індії роблять сильний вплив Гімалаї і пустеля Тар, викликаючи мусони. Гімалаї служать перешкодою холодним центрально-азійським вітрам, таким чином роблячи клімат на більшій частині Індостану більш теплим, ніж на тих же широтах в інших регіонах планети. Пустеля Тар відіграє ключову роль у залученні вологих південно-західних вітрів літнього мусону, які в період з червня по жовтень забезпечують більшу частину Індії дощем. В Індії переважають чотири основні клімату: вологий тропічний, сухий тропічний, субтропічний мусонний і високогірний.

На більшій частині території Індії виділяються три сезони: жаркий і вологий з пануванням південно-західного мусону (червень — жовтень); відносно прохолодний і сухий з переважанням північно-східного пасату (листопад — лютий); дуже жаркий і сухий перехідний (березень — травень). Протягом вологого сезону випадає понад 80% річної суми опадів. Найбільш зволожені навітряні схили Західних Гат і Гімалаїв (до 6000 мм на рік), а на схилах плато Шиллонг знаходиться саме дощове місце на Землі — Черрапунджі (близько 12000 мм). Найбільш сухі райони — західна частина Гангській рівнини (менше 100 мм в пустелі Тар, сухий період 9-10 місяців) і центральна частина Індостану (300-500 мм, сухий період 8-9 місяців). Кількість опадів сильно коливається в різні роки. На рівнинах середня температура січня зростає з півночі на південь від 15 до 27 ° C, у травні повсюдно 28-35 ° С, іноді доходячи до 45-48 ° С. У вологий період на більшій частині країни температури рівні 28 ° C.

Населення

1,1 млрд. чоловік, величезна різноманітність етнічних типів сучасної Індії. Сформована кастова система сприяла збереженню етнічної різноманітності, і сьогодні на вулиці можна зустріти людей і зовсім світлих, європейського вигляду, і темношкірих, і монголоїдів. 7% населення відносять до «відсталих племен», які живуть ще в кам’яному столітті.

В Індії 18 офіційних мов, у тому числі і англійська — мова діловодства та офіційних документів. На півночі країни більшість населення говорить на хінді, але всі освічені люди і всі, хто має справу з туристами — працівники готелів, ресторанів, водії таксі та авторикш, продавці магазинів і крамниць, і ті, хто пропонує сувеніри в місцях скупчення туристів — говорять по- англійськи, а іноді, особливо в Делі, і по-російськи.

Релігія

80% населення — індуїсти, але мусульмани складають саме значну релігійну меншість — 11%, 2,2% — сикхи, буддисти всього 0,7%, більша частина яких перейшла в буддизм зовсім недавно. Індія світська держава, і будь-яка дискримінація за релігійною ознакою переслідується законом.

Гроші

Індійська рупія / INR (1 рупія = 100 пайсів), 1 USD = ~ 42 INR

Обміняти валюту можна в аеропорту, у банку або в сертифікованих обмінних пунктах (для цього необхідний паспорт).

При обміні краще взяти квитанцію — це дозволить зробити, в разі необхідності, зворотний обмін грошей при виїзді з країни (але не більше 25% від офіційно обміняної суми). Найкраще ввозити долари або євро, валюту інших країн міняють не у всіх банках, а якщо все ж міняють, то за менш вигідним курсом.

Банки працюють, як правило, в будні дні з 10:00 до 14:00, а в суботу — з 10:00 до 12:00.

Перевести в готівку дорожні чеки можна тільки у великих банках, перевага віддається чекам «Томас Кук» і «Амерікен Експрес». Кредитні картки мають обмеження — тільки в столиці і у великих курортних районах. У провінції і гірських районах розплатитися ними (а зачату — і іноземною валютою) практично неможливо.

Транспорт

Таксі легко відрізнити за особливим  жовто-чорним забарвленням. З водієм потрібно обов’язково поторгуватися про ціну, причому робити це краще перед відправленням. Збираючись у далеку поїздку, краще заздалегідь дізнатися її приблизну вартість у адміністрації готелю, так як «по лічильнику» в Індії їздять рідко.

Мото- і велорикші зустрічаються часто, їх можна найняти так само, як таксі. Моторикші — екзотичний, зручний, швидкий спосіб пересування по місту. Коштує приблизно в два рази менше, ніж таксі.