Курс валют USD 25.75 : EUR 28.70
+38 0332  74 91 91
office@novimandry.com

Пошук по сайту
+38 050 377 0727, +38 063 567 6666, +38 097 554 9293

ТОП-7. Найцікавіші Замки та палаци Історичної Волині

1.Луцький замок

Луцьк Луцьк2 Луцьк1

Луцький замок є основним об`єктом туристичного Луцька, екскурсія містом не обходиться без нього. Шість з половиною століть історії бережуть в собі стіни замку Любарта. Упродовж 1340–1384 років великий литовський князь Любарт Гедимінович  замінив дерев’яні укріплення мурованими.  Справу Любарта продовжив Вітовт, котрий зробив Лучеськ своєю резиденцією, за його правління фортеця було повністю перебудована в цеглі. В січні 1429 р. Вітовт  організував тут зустріч європейських монархів з 15 держав.

Замок має три високі прямокутні вежі: В’їзну, Стирову та Владичу,  збережені з часу будівництва мурованого замку, та фундаменти давньої церкви Іоанна Богослова (XII ст.) – православної святині Лучеська.   Луцький замок посів перше місце у категорії «замки» Всеукраїнського конкурсу «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці» за підсумками Інтернет-голосування.

 

2.Дубнівська фортеця

Дубно Дубно2 Дубно1

Замок князів Острозьких є найдавнішшою спорудою міста Дубна. Первинною датою його забудови вважається 1492 рік. Основою Замку був корпус при в’їздній брамі, споруджений у ХVІ — ХVІІ століттях, з порталом у стилі епохи Відродження. Прикрасою брами був герб князів Острозьких у гарній оправі, який зберігся і понині. Палац князів Острозьких ХVІ століття у південно-східній частині замкового двору використовувався для зберігання багатих архівів князів Острозьких, Заславських, Любомирських, Замойських, Конєцпольських та околичної шляхти.

У палацовому комплексі окрему пам’ятку архітектури становить палац князів Любомирських, у північній частині замкового двору. Його споруджено на старому фундаменті у другій половині ХVІІІ століття князем Михайлом Любомирським.  Із споруд окольного щзамку, збереглась Луцька брама – барбакан, як свідчить легенда — саме в ній відбувались зібрання Волинської масонської ложі.

 

3.Замок Радзивілів в Олиці

Олика Stitched Panorama Олика2

Замок, зведений у 1558 році. Він є одним з перших замків бастіонного типу на території України.  Резиденція старовинного і могутнього роду литовських князів Радзивіллів, вміщала в себе безліч залів і кімнат, бібліотеку, картинну галерею, бальну залу. А зараз тут розміщується психіатрична лікарня.

На Залісоцькому передмісті розташована Луцька брама — єдиний збережений фрагмент колись потужних міських укріплень. Екскурсію по Олиці доповнюють Костел Петра і Павла початку 17 століття, Троїцький костел 16 століття та Стрітенська церква в бароккових формах.

 

4.Замок Острозьких

Остріг2 Остріг1 Остріг

Замок протягом XIV-XVI століть був родовим гніздом князів Острозьких — найбагатших магнатів Речі Посполитої тих часів і найбільшого свого розквіту досяг при Костянтині Івановичу Острозькому. Найдавнішою частиною замку є — Вежа Мурована (XIV століття) в котрій розташований краєзнавчий музей.

Пізніше було збудовано Круглу башту (XVI століття), Богоявленський собор (XV-XVI століття), надбрамна дзвіниця (1905). З споруд окольного замку збереглись татарська та луцька брами. Татарська брама знаходиться на Зарваницькому передмісті і стоїть в руїні, а в Луцькій вежі розміщується музей книги. 

 

5.Вишнівець

Вишнівець Вишнівець1 Вишнівець2

Вишнівець – містечко котре дало назву одному з найбільших Литовсько-Польський родів. Вишнивецькі володіли десятками міст на Волині та Полтавщині. Серед найвідоміших представників роду — Ярема та Дмитро (Байда). В 1640 році Ярема Вишневецький розпочав будівнцтво великого замку.

Значно модернізував замкові укріплення і збудував оборонний монастир кармелітів, який входив в єдину оборонну систему Вишневецького замку. В 1720 році, останній з роду Вишневецьких князь Михайло-Серватій перебудував замок на палац, що зберігся до наших часів. 

 

6.Кременець

Кременець Кременець2 Кременець1

Кременецький замок розташований на горі Бона, висотою близько 400 метрів. З оборонних мурів 13-16 століть збереглись фрагменти стін та надвратна вежа. Вистоявши татарські набіги та Польсько-Литовські протистояння, замок був здобутий і зруйнований козацькими загонами Максима Кривоноса.

Багато цікавих легенд пов`язують Кременецький замок з Персоною Польської королеви Бони Сфорца, котра володіла Кременцем в середині 16 століття. А з замкової гори відкривається прекрасний вид на місто, яке беззацеречно варте уваги туристів.

 

7.Білокриниця

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Білокриниця1 Білокриниця

Замок-палац в Білокриниці– найоригінальніша пам’ятка палацового мистецтва на Південній Волині. Зараз у приміщенні палацу розташований Кременецький лісотехнічний коледж. Серед колишніх власників Білокриницької резиденції: Збаразькі, Вишневецькі та Радзивіли.

В 19 столітті на  залишках старого замку поміщиком Чесновським споруджено палац,  у англо-готичному стилі, з елемантами ренесансу. Інтер’єр від графського палацу мало зберігся, але в коридорах можна побачити готичні арки. Під час екскурсії також варто прогулятися ботанічним садом, що оточує палац.