ГРЕЦІЯ

ГРЕЦІЯ


Греция

Греция (самоназва — Еллада (грец. Ελλάδα), офіційна назва — Грецька Республіка — держава на півдні Європи, на Балканському півострові.

Чинна Конституція Греції набула чинності 11 червня 1975. За формою правління Греція — парламентська республіка. Політичний режим демократичний.

Визнана колиска західної цивілізації, місце появи перших відомих в історії демократичних держав. Член ЄС з 1981, НАТО — с 1952 (в 1973-1981 країна виходила з організації).

 

Географія

Греція розташована в південній частині Балканського півострова і на прилеглих до нього і до узбережжя Малої Азії островах і займає площу 131 994 км². Межує з Албанією, колишньої Югославської Македонією, Болгарією і Туреччиною. Омивається Середземним морем, в тому числі: Іонічним, Егейським морями, а південне узбережжя Криту — Лівійським морем. До складу Греції входить близько 2 тисячі островів, на які припадає майже 20% всієї країни.

Територія Греції може бути розділена на три частини:

— материкова Греція, до складу якої входять Македонія (Флоріна, слов’янська назва Лерін, Пелла Кавала, Касторія, Халкідіки та ін), Фракія (Родопи, Ксанті і Еврос), Епір (Теспротія, ПревезаЯніна та ін), Фессалия (Лариса, Магнісія та ін ) і Центральна Греція (Фтіотида, Фокида, Аттика та ін). Також географічно до цього регіону можна віднести Іонічні острова;

— Пелопоннес — найбільший півострів Греції і вогнище найдавнішої цивілізації Європи. Тут же розташований знаменитий Коринфський канал, проритий французькою фірмою для грецької держави в XIX столітті;

— острови Егейського моря, найбільшими з яких є Крит острів Греції і восьмий в Європі (8259 км ²) і Евбея — другий за величиною, після Кріта, острів Греції (3654 км ²), з’єднаний з континентом мостом, перекинутим через протоку Евріпіла, а також Лесбос (1630 км ²) та Родос 1398 км ², розташовані біля берегів Туреччини. Також тут розташовано безліч груп невеликих островів — Північні Споради, Кіклади, Додеканес.

Клімат

Клімат Греції можна розділити на три типи: середземноморський, альпійський і помірний, кожен з яких впливає на певну територію. Гірський хребет Пінд сильно впливає на клімат материкової частини країни: регіони, розташовані західніше схилів Пінда (Епір) отримують більшу кількість опадів, ніж регіони, розташовані на східній стороні хребта (Фессалія).

Середземноморський тип клімату характеризується м’якою вологою зимою і жарким сухим літом. У цьому типі клімату розташовані Кіклади, Додеканес, Крит, східна частина Пелопоннесу і частина Центральної Греції. Температури тут не часто досягають рекордних значень, а взимку, навіть на Кікладах і островах Додеканес, іноді може випадати сніг протягом зимових місяців.

Альпійський тип клімату більш характерний для гірських районів країни: Епір, Центральна Греція, Західна Македонія, частина Фессалії, а також номи Ахея, Аркадія і Лаконія.

Східну Македонію і Фракію можна віднести до регіонів з помірним типом клімату, з відносно холодною і вологою зимою і жарким, сухим літом.

Афіни розташовані в перехідній зоні, де з’єднуються два типи клімату: середземноморський і помірний. У північній частині Афін переважає помірний клімат, в той час як в центральних і південних районах спостерігаються риси середземноморського клімату.

Населення

Більшість населення Греції становлять греки (95%), хоча ці дані оскаржуються через різночитання даних по меншинам, особливо мовним. Є думка, що грецька статистика не веде облік населення за національністю, але це помилковий умовивід. Основною офіційно визнаною релігійною меншістю сучасної Греції є мусульмани Фракії і Додеканеських островів, що включають турків (1% населення Греції), помаків (болгароязичние мусульмани, 0,3%) і циган-мусульман (0,1%).

Релігія

Майже все населення Греції сповідує православ’я. Згідно з Конституцією православне християнство є державною релігією.

Культура

Культура Греції формувалася протягом багатьох тисяч років, починаючи з часів мінойської цивілізації, формування йшло під час Класичною Греції та Греції часів римського панування. Османське ярмо також вплинуло на культуру греків, головним чином загальмувавши активний розвиток давньої грецької культури. Але навіть під час Грецької революції створювалися великі твори літератури, музики, живопису. Величезний вплив на всю культуру сучасної Греції зробило православне християнство. Деякі дослідники вважають, що сучасна культура Греції набагато більше пов’язана з культурною спадщиною Візантійської та Османської імперій, ніж з культурою древньої Еллади.

Транспорт

У Греції представлені всі види транспорту.

Метро (Афіни). Працює з 5:30 до 23:50, інтервал між поїздами 5 хвилин вдень, 10 — вранці і ввечері. Поїздка на нових лініях варто 0,73 евро, на старих наземних — 0,59 евро.

Автобус і тролейбус. Більшість автобусів і тролейбусів працюють з 5:30 до 0:00. Вартість проїзду — 0,44 евро. Квиток потрібно придбати заздалегідь в кіоску міської транспортної компанії на кінцевій станції або на лотку у вуличного торговця. Щоб автобус зупинився, необхідно підняти руку, для виходу потрібно натиснути кнопку на поручні.

Таксі. Машин таксі багато і це порівняно недорогий спосіб переміщення. Слід врахувати, що таксист може виявитися не дуже порядною і провезти днем ​​по нічному лічильнику або, користуючись вашим незнанням, покружляти по місту. Потрібно бути готовим до того, що водій таксі під час поїздки буде підсаджувати пасажирів. Мінімальна оплата проїзду — 1,47 евро, при поїздці в аеропорт, на залізничний і автобусний вокзали стягується додатковий збір на користь таксиста в розмірі 0,44 евро; за кожне додаткове місце багажу доплачується 0,44 евро. Афінські таксисти часто вибирають для поїздки більш довгий маршрут або не включають лічильник. Такі діяння суворо караються — необхідно записати номер таксі і повідомити його в туристичну поліцію.

Оренда транспорту. Оренда автомобіля не представляє складнощів. Є як міжнародні фірми, так і місцеві. При користуванні послугами міжнародної фірми прокату машину можна повернути в будь-якій точці країни, зате в місцевій вийде в 1,5 рази дешевше. Чим більше термін, на який взято автомобіль, тим більше знижка. При тижневій оренді мікролітражка кшталт Fiat Seicento обійдеться в 25 — 30 євро в день. Для оренди надаються різноманітні моделі — від малогабаритних до мікроавтобусів.

Для оренди автомобіля необхідні права категорії «В», стаж водіння повинен бути не менше року, а мінімальний вік водія може коливатися від 21 до 25 лет.

Кухня

Грецька кухня являє собою приклад типової середземноморської або балканської кухні. Але багато в чому кухня греків відмінна від кухонь її найближчих сусідів — Болгарії, Албанії та Італії. Насамперед спеціями. Їх греки додають у свою їжу частіше за інших в Європі. Разом з тим грецька кухня не є гострою.

Інша відмінна особливість грецької кухні це велика кількість оливкової олії. Воно додається практично в усі страви і використовується не тільки як ароматна приправа, а й під час термічної обробки їжі. Ще одним незамінним компонентом є лимон.

Особлива гордість греків — сир. У Греції його виробляється не менше 50 сортів (в кожному регіоні свій особливий рецепт). Греки споживають сиру більше всіх у світі — больше 25 кг на рік на людину. Найпопулярніший сорт носить назву «Фета»: саме він використовується в приготуванні знаменитого «грецького салату». В Греції цей салат називається «хоріатіки» (сільський).

Не менш популярно в Греції м’ясо. Перевага віддається свинині, баранині і козлятини. Мусака — одне з найвідоміших страв, приготоване з додаванням як м’яса, так і традиційних для Греції овочів. Пастіціо — інше улюблене греками блюдо. Популярна риба, молюски та інші морепродукти.

Пляжі

Більшість пляжів в Греції муніципальні. А тому користування лежаками і парасольками платне. Вартість близько 4 EUR в день. Переважна більшість пляжів — піщані.

Пам’ятки

Головним центром туризму в країні є її столиця — Афіни, одне з найдавніших міст світу.

Національний Археологічний музей — безсумнівно, це найважливіший музей в Афінах, його колекції містять найяскравіші художні твори, створені в різні періоди стародавньої грецької цивілізації.

Всього в Афінах 250 музеїв, галерей і більш сучасних храмових комплексів.

Акрополь — в давньогрецьких містах-полісах акрополем називали піднесену і укріплену частину.

Археологічний музей Іракліон -Археологічний музей Іракліона вважається одним з найбільш значних музеїв в Європі.

Дельфи — Дельфи, одне з найдавніших міст Греції, розташований на схилі гори Парнас, славився в античному світі своїм храмом Аполлона і знаменитим дельфійським оракулом.

Кіклади — група з майже 2 тис. Великих і малих островів, що утворюють кільце («киклос») навколо священного в давнину острова Делос з його святилищами Аполлона.

Метеора — це унікальний середньовічний монастирський комплекс. Близько тисячі величезних скель височать перпендикулярно над містом Каламбака і селом Кастракі.

Музей грецьких народних інструментів — цей музей вміщує колекцію з 1200 грецьких народних інструментів з 18 століття до теперішнього часу, вони збиралися протягом півстоліття музикознавцем Фівос Аногіянакісом.

Сувеніри

Кращою покупкою в Греції стане, безсумнівно хутряний або шкіряний виріб. Причому одяг зі шкіри коштує в Греції в два рази дешевше, ніж у Туреччині. Особливо приємні ціни в Касторії. Однак! Майте на увазі, якщо до Вас, в будь-якому магазині, причепиться «супровідник», то Ви заплатите за виріб набагато більшу суму.

Цікаві і православні ікони, виконані у візантійському стилі.

Звичайно, як і в практично будь-якій країні світу Ви знайдете самобутньою кераміку, вироби зі шкіри та кольорового скла.

З Греції можна привезти унікальні, що не продаються більше ніде в світі натуральні мочалки. Особливо багато їх на острові Kalymnos.

Відмінний сувенір з Греції — оливкова олія, з приправами і без. Недарма Греція вважається його батьківщиною.

Величезний вибір сувенірів і виробів з черепашок.

Цікавий сувенір з Греції — узо — анісова горілка, яка продається в пляшках і судинах, виконаних в античному стилі.

Звичайно, грецький коньяк * Метакса *, особливо «Приве Резерві» — вид, який дуже рідко можна зустріти у продажу в інших країнах.

У Греції можна придбати дуже запашні сушені трави, козиний сир, земляні горішки (що вважаються кращими в світі), оливки, сухофрукти, мед.

Дуже багатьом подобається вино з острова Санторіні (сам острів має вулканічне походження).

Ми вкладаємо 10% доходу в власний гарантійний фонд. На даний момент там більше 5000 Доларів. Кожен наш клієнт отримує гарантію на повернення коштів у разі банкрутства Туроператора чи авіакомпанії з цього гарантійного фонду.